Bezkresne morze - Rick Yancey

Tytuł oryginału: The Infinite Sea
Seria: Piąta fala
Tom: 2
Cykl: Moondrive
Liczba stron: 512
„Piąta fala” urzekła mnie praktycznie od pierwszej strony i mimo pewnych obaw tak samo było w przypadku drugiego tomu „Bezkresnego morza”. Gdy już zaczęłam czytać, to nie mogłam myśleć o niczym innym i uciekałam wzrokiem w kierunku książki żałując, że nie mogę pochłonąć jej na jeden raz. Drugi tom serii zaserwował mi spore zaskoczenie – na pewno nie powiedziałabym, że będzie to opowieść o tak wyjątkowej miłości, oraz że głównym bohaterem będzie ktoś zupełnie inny. Jednak dzięki temu „Bezkresne morze” było tak świeżą oraz elektryzującą lekturą. Już się nie mogę doczekać zakończenia, a Was mogę zapewnić, że warto było tyle czekać na kontynuacje „Piątej fali” – porywa!

OPISCi, którym udało się przeżyć kolejne fale inwazji Obcych, zrozumieli, że by przeżyć w nowej rzeczywistości, nikomu nie można ufać. Konflikt dwóch cywilizacji wkracza na zupełnie inny poziom. Ocaleć może tylko jedna ze stron. Dlaczego bezcieleśni Obcy chcą wymazać z powierzchni Ziemi ostatnie ślady ludzkiej cywilizacji? Jak Cassie i jej przyjaciele zamierzają przetrwać okrutną zimę i czy uda im się znaleźć sposób na pozbycie się najeźdźców?


Ocena: 8/10.

Sophie di Angelo

10 komentarzy:

 1. Pierwsza część nadal czeka na mojej półce na swoją kolej. Może już niedługo...

  OdpowiedzUsuń
 2. ''Bezkresne Morze'' mam już u siebie i nie mogę się doczekać, aż zacznę ją czytać :) Recenzja bardzo fajna!

  OdpowiedzUsuń
 3. To już wyszła? Bardzo długo na nią czekałam, szybko zleciało :) Nie mogę się doczekać żeby dostać ją w swoje ręce :) Pierwsza część bardzo mi się podobała, mam nadzieję że ta nie zawiedzie.


  Pozdrawiam

  http://zakladkarecenzje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam pierwszy tom serii i byłam zachwycona pomysłem, wykonaniem. Teraz mam ogromną ochotę na Bezkresne morze...

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam pierwszy tom serii i byłam zachwycona pomysłem, wykonaniem. Teraz mam ogromną ochotę na Bezkresne morze...

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem wręcz uradowana, że druga część trzyma poziom, bo pierwsza była zachwycająca, pełna akcji i taka świeża. :) Muszę rezerwować pieniądze właśnie na tę pozycję. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Już od dawna zamierzam przeczytać pierwszy tom, tylko jakoś nie jest mi z tą książką po drodze/ Wnioskuję jednak z Twojej recenzji, że to lektura obowiązkowa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę w końcu dorwać w swoje ręce tom pierwszy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwszy tom już za mną i nie mogę się doczekać, aż przeczytam ten. Nie jestem jednak przekonana co do zmiany głównej bohaterki, boję się trochę, że przestanie mi się podobać ta seria.

  OdpowiedzUsuń
 10. Brzmi ciekawie, nie poznałam jeszcze żadnego tomu z serii. Dużo mam do nadrobienia.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo