Doctor Who - sezon 8 - odcinek 6 - The Caretaker

"The Caretaker", czyli "Woźny"... W tle zdjęcia szkoła i dzieci... Doctor idzie do pracy? Mały maratonik DW - czemu nie! Już prawie jestem na bieżąco ;) W następnym akapicie spoilery, brace yourself!

Ponownie mamy okazję obserwować Clarę próbującą wieść normalne życie, z Dannym, który nie wie o jej podróżach w czasie oraz Doctorem, który pojawia się kiedy chce i gdzie chce. Fajnie to przedstawiono i pokazano, że kryje się w tej opowieści o wiele więcej, niż jest nam pokazywane... Choć oczywiście chciałoby się wiedzieć wszystko.

Źrodło: tumblr.com
"-Claro wyglądasz ślicznie! Myłaś się?
-Czemu jesteś miły?
-Ponieważ to na ciebie działa."

John Smith ponownie w Doctorze Who! Powrócił aż po pięciu sezonach... Lubię takie delikatne nawiązania. Byłoby śmiesznie, gdyby to było prawdziwe imię Doctora, ale nikt się tego nie domyślił. :P
"-Rozpoznałaś mnie więc?
-Nosisz tylko inny płaszcz!"
Doctor - mistrz kamuflażu. :D
WSPOMNIANO O RIVER! Błagam, dajcie River chociaż w jednym odcinku. Moffat, co Ty tak nawiązujesz do reszty sezonów, hm?
I jeszcze manekiny... Nawet ja zauważam nawiązania - co nie zawsze mi się udaje, więc albo coś jest na rzeczy albo jak to mówią, to tylko BBC i jeden zestaw rekwizytów.
Biedne policjantoskwarki.
Oni czytają "Dumę i uprzedzenie"! Czemu my nie czytamy tak cudownych książek w szkole?!
Hahahahhaha. Doctor wygląda, jak taki dumny tatuś, który jest szczęśliwy, że jego córeczka umawia się z przykładnym chłopcem, o którym wszyscy w mieście mają świetne zdanie. Plus ta romantyczna melodyjka...Tak btw. co Doctor ma na sobie?! To wygląda totalnie, jak damski sweter ozdobiony cekinami.
Chociaż przyznam mu racje... Niezły z tego nauczyciela przystojniaczek. Ma loczki i dołeczki! Na obu policzkach!

Te miny... Dwunasty jest taki pocieszny!
jw.
"-Nie umiesz czytać?
-Oczywiście, że umiem czytać. Ale co?
-Kartka na drzwiach 'nie wchodzić'!
-Nie, tam jest napisane 'ludzie, won'!"

O! A jednak Danny został wprowadzony w świat podróży w czasie i przestrzeni. "Jest większa w środku." Bo pewne teksty nigdy się fanom nie znudzą :D Czy to znaczy, że Danny będzie teraz podróżował z Doctorem i Clarą?
To naprawdę nie fair. Nie wiem, ile czasu minęło w życiu Clary, ale nie mówi się pierwszej lepszej osobie o Doctorze, prawda? Rory to było coś zupełnie innego; tak samo Mike, czy chłopak/mąż Marthy. Skoro tylko się spotykali, a udawali ciągle w szkole, że jednak nie, to nie było to aż tak... poważne powiedziałabym. To logiczne, że mu nie powiedziała! Choć jest też druga strona medalu: im dłużej by nie mówiła, tym większe byłoby to kłamstwo... Więc w sumie lepiej teraz, niż później. Powinien się Danny postawić w jej sytuacji.
jw.
"Ludzie." Lepszego wytłumaczenia nie ma, choć nie mogę sobie przypomnieć skąd u Doctora taka niechęć do żołnierzy. W każdym razie zachowanie Danny'ego jest naprawdę nie w porządku.

Kolejny bardzo dobry odcinek! I wreszcie Missy się pojawiła, tylko dlaczego nagle Ci wszyscy ludzie oraz kosmici zaczęli trafiać do "Ziemi obiecanej"... Hm? To dopiero zagadka, jednak "Woźny" to dopiero połowa sezonu, więc wszystko się może jeszcze zdarzyć.

Sophie di Angelo

3 komentarze:

 1. Próbowałam i dalej próbuję polubić Dannego, ale się nie da po prostu

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny to jest odcinek :D
  Czekam na kolejne recenzje odcinków ;3
  Mi na szczęście udaje się oglądać na bieżąco (w ciągu tygodnia od premiery :P)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też jestem już na bieżąco, ale na początku miałam 5 tygodniowe zaległości, więc recapy ukazują się z dużym opóźnieniem. Pewnie wcześniej wcisnę recenzję samego sezonu niż wszystkie te posty. xD

   Usuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo