The Red Pyramid: The Graphic Novel - Rick Riordan, Orpheus Collar

Seria: The Kane Chronicles
Tom: 1/3
Liczba stron: 192
Od dawna chciałam zapoznać się z pozostałymi komiksami na podstawie powieści Ricka Riordana. Nie zapowiadało się jednak na ich wydanie w Polsce, postanowiłam więc, że spróbuję z powieścią graficzną na podstawie pierwszego tomu "Kronik rodu Kane" - "Czerwonej piramidy" i był to doskonały wybór. Dlaczego? Zapraszam do obejrzenia filmiku!

OPIS: Od śmierci matki Carter i Sadie są sobie niemal obcy. Dziewczyna mieszka z dziadkami w Londynie, jej brat natomiast podróżuje po świecie z ojcem, wybitnym egiptologiem doktorem Juliusem Kane. Pewnej nocy doktor Kane zabiera Cartera i Sadie na „eksperyment naukowy” do British Museum, w nadziei że uda mu się z powrotem połączyć rodzinę. Zamiast tego jednak uwalnia egipskiego boga Seta, który skazuje doktora na wygnanie, a jego dzieci zmusza do ucieczki. Wkrótce Sadie i Carter odkrywają, że budzą się wszyscy bogowie Egiptu, a najgorszy z nich – Set – chce zniszczyć rodzinę Kane. Aby go powstrzymać, muszą podjąć niebezpieczną podróż po całym świecie. Będzie to zadanie, które przybliży ich do prawdy o rodzinie i ujawni jej powiązania z tajnym stowarzyszeniem istniejącym od czasów faraonów.
Ocena: 10/10.

Sophie di Angelo

4 komentarze:

 1. Ciekawe, ale powieści powieści graficzne to chyba nie to co lubię ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ricka Riordana lubię, ale za jego serią o Sadie i Carterze niezbyt przepadam, więc nawet po powieść graficzną bym nie sięgnęła.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja bardzo lubię powieści graficzne. Ta książka również wydaje mi się interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy niestety nie czytałam powieści graficznej i czuję, że muszę to zmienić, bo będzie to ciekawe doświadczenie ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo