Doctor Who - sezon 7

Źródło: Tumblr.com
Siódma seria "Doctora Who" to nie tylko pożegnanie z Mattem Smith'em w roli Doctora, ale również świętowanie pięćdziesiątej (50!!!) rocznicy serialu, którą obchodzono w listopadzie zeszłego roku. Całkiem nieźle prawda? Niewiele telewizyjnych programów może pochwalić się takim stażem oraz tym, że nadal są wybitne, wciąż przyciągą i zaczarowują nowych widzów. Specjalny odcinek zatytułowany "Dzień Doktora" nakręcony został w 3D, a miłym dodatkiem był powrót kilku postaci znanych nam z pierwszych sezonów, chociaż tylko na czas tego jednego epizodu. 

jw.
Aby nie pogubić się w serialu, ponieważ na stronach, gdzie można oglądać "Doctora Who" często panuje spory bałagan i poszczególne epizody nie zawsze są we właściwej kolejności, korzystałam ze spisu odcinków, gdzie dowiedziałam się, że Karen Gilian oraz Arthur Darvill - grający Amelię i Rory'ego Pond (okej, okej Williams) - żegnają się w połowie siódmego sezonu już na dobre z "Doctorem Who". Nie powiem, żeby nie było mi smutno, ponieważ jest mi cholernie smutno, zwłaszcza że Clara, która ich zastąpiła nadal nie zdołała mnie do siebie przekonać. Jednak ich wątek zakończono naprawdę wspaniale, a do tego widać było, że Doctor cierpiał równie mocno, co fani. Za całą tę akcję odpowiada oczywiście Moffat, jakżeby mogło być inaczej, ale nie mogę też nie zrozumieć aktorów, ponieważ kręcenie "Doctora Who" zajmuje mnóstwo czasu i z pewnością ogranicza ich zawodowo.

jw.
Jak wiecie River Song należy do moich ulubionych postaci w serialu - choć właśnie doszłam do wniosku, że właściwie to ja tam mało kogo nie lubię, co jest dość szokujące, jak na tak rozbudowany serial - jednak myślę, że ona również pięknie pożegnała się z Doctorem, jak i samym programem, ponieważ czy jest sens wprowadzania jej, gdy nie ma już Eleven? Okropnie mi jej brakowało w ostatnim odcinku i jestem pewna, że ma ona jeszcze nie jedną intrygującą historię do opowiedzenia, ale ten wątek jest już moim zdaniem zamknięty i grzebanie w nim odebrałoby jakąś część magii związanej z pożegnaniem River i Doctora. 

jw.
W sezonie siódmym poznajmy Clarę Oswald, która przez podstępnych scenarzystów - Moffat się kłania - zostaje wprowadzona trochę wcześniej niż wszyscy oczekiwali, jednak nie powiem Wam, jak i kiedy, ponieważ nie chcę Wam odpierać tego zaskoczenia! Przyznam, że podobała mi się jej rola, jednak tylko w pierwszym odcinku, ponieważ kiedy dołączyła ona do obsady na stałe okazało się, że jest ona całkiem bezbarwna, a jej urok i dobroć czyniły ją wyjątkowo po prostu nudną postacią, choć też nie można zaprzeczyć, że dostała cholernie świetny wątek w serialu, co kolejny raz wprawiło mnie w zachwyt i podziw, że po tylu sezonach, po pięćdziesięciu latach(!) "Doctor Who" się nie wypalił. To jest po prostu niesamowite.

jw.
Po obejrzeniu ostatniego odcinka siódmego sezonu zatytułowanego "Czas Doktora" moje serce było oczywiście w kawałkach, ale i tak jest to zdecydowanie najpiękniejsze pożegnanie z Doctorem, jakie widziałam w serialu; emocjonujące oraz słodko-gorzkie. Żałuję niezmiernie, że nie zobaczę już Matta Smith'a w tej roli; jestem jednak ciekawa, jak sprawdzi się w niej  Peter Capaldi, który był jedynym kandydatem do tej roli. Nie jestem pewna, czy oznacza to, że tylko jego brano pod uwagę, czy też tylko on się zgłosił, jednak nie zmienia to faktu, że miał dobre wejście. "Doctor Who" powraca już jesienią, a ja - o ile czas i chęci pozwolą - będę pisać o kolejnych odcinkach na bieżąco, a tymczasem zachęcam Was do zabrania się za ten nieprzewidywalny i całkowicie wyjątkowy serial. :)

Ocena: 9/10.

Źródło: DA
Ogólne informacje:
Liczba sezonów: 7 (ósmy w trakcie kręcenia)
Sezon 7:
Liczba odcinków: 13 + 5 odcinków specjalnych (Doktor Who i krwiożercze bałwany, The Night Of The Doctor, The Last Day, Dzień Doktora, Czas Doktora)
Czas trwania odcinków: 45-50 minut (Odcinki specjalne: kolejno 60 min, 7 min, 4 min. 75 min, 60 min)
ScenarzyściSteven Moffat, Mark Gatiss, Chris Chibnall, Neil Cross, Toby Whithouse, Stephen Thompson, Neil Gaiman
Główne role:
Matt Smith - Doctor
Jenna-Louise Coleman - Clara Oswald
Alex Kingston - River Song
Karen Gillan - Amelia "Amy" Pond
Arthur Darvill - Rory Williams

Sophie di Angelo

3 komentarze:

 1. Nie oglądam tego serialu, lecz słyszałam o nim dużo :)
  Być może kiedyś to nadrobię :)
  Zapraszam do siebie w wolnej chwilce :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Obejrzałam 3 odcinki z Clarą i załamałam się. Całkowicie nie mogę przyzwyczaić się do tej postaci, przez co straciłam chęć do oglądania dalszych odcinków. Chyba na razie powrócę do 1 sezonu, a później spróbuję ponownie ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ufff, jak dobrze, że to nie tylko ja! :D Oj, ja mam ochotę wszystko od początku obejrzeć. :D

   Usuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo