Konkurs wakacyjny

Book selfie - Sophie style. :D
W piątek rozpoczęły się oficjalnie wakacje w Polsce i najlepszy sposób, aby to uczcić - dla mola książkowego - to oczywiście zakup nowej książki. Ale! Można ją też wygrać. :) Na przykład w moim prościutkim konkursie, gdzie wystarczy odpowiedzieć na krótkie pytanie, a można zgarnąć świetnie wyglądającą książkę znanej blogerki, która zbiera najróżniejsze opinie w blogosferze (tu na przykład moja), więc warto by się samemu przekonać, jak to naprawdę jest... Czytając ją! Prawda? W takim razie nie możecie przegapić tego konkursu!


Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga "Książki są zwierciadłem duszy..." znajdującego się pod adresem http://bucherwelt.blogspot.com/.
2. Konkurs trwa od 29 czerwca(dzisiaj) do 13 lipca 2015 r. do północy. Wszelkie późniejsze zgłoszenia nie będą brane pod uwagę.
3. Wyniki zostaną ogłoszone w przeciągu 7 dni od zakończenia konkursu w tym poście.
4. Sponsorami nagród w konkursie o wartości 79.98 zł (słownie siedemdziesiąt dziewięć złotych dziewięćdziesiąt osiem groszy) jest agencja AIM Media, za co serdecznie dziękuję! Nagrodami są dwa nowe egzemplarze książki "Girl Online" Zoe Sugg [twarda okładka ♥].
5. Zasady konkursu:
a) w czasie wyszczególnionym w punkcie 2 należy napisać w komentarzu (lub wysyłając do mnie E-maila) odpowiedź na podane poniżej zadanie konkursowe;
b) w konkursie mogą brać osoby zamieszkałe na terenie Polski i Niemiec;
c) wraz z zgłoszeniem proszę o napisanie adresu e-mail;
d) jeżeli posiadacie blog/fanpage byłabym wdzięczna za podlinkowanie konkursu;
e) jedna osoba może wygrać jedną książkę.
6. Zadanie konkursowe:
Odpowiedz na pytanie: jaka książka jest najlepsza na wakacje?
Nie musi to być konkretny tytuł. :) Forma dowolna; może to być krótkie zdanie, rysunek, filmik, origami, co tylko zapragniecie!
7. Prawo do składania reklamacji, w zakresie niezgodności przeprowadzenia konkursu z regulaminem, służy każdemu uczestnikowi w ciągu 7 dni od daty wyłonienia laureata. Można je zgłaszać na mojego maila: nicole.k@poczta.onet.pl.
8. Zastrzegam sobie prawo do zmiany regulaminu w dowolnym momencie, o czym uczestnicy konkursu zostaną poinformowani.

Miłych wakacji pełnych dobrych książek i powodzenia. :)

WYNIKI KONKURSU

Dziękuję za świetne odpowiedzi, zdjęcia, rysunki, a nawet filmik!
Po długich przemyśleniach, trochę spóźnione wyniki... 
"Girl Online" zdobywają Izabela Szymańska oraz Walczaca z kaloriami! Gratuluję!

Sophie di Angelo

23 komentarze:

 1. woojteek@onet.eu

  Konkurs podlinkowany: http://recenzjewojtka.blogspot.com/p/cos.html

  Filmik konkursowy: https://www.youtube.com/watch?v=oPYg0p_vyhY&feature=youtu.be

  OdpowiedzUsuń
 2. karka0912@o2.pl

  Moim zdaniem najlepszą książką na wakacje jest coś "ciężkiego". Wiadomo, że podczas roku szkolnego, czy wtedy gdy pracujemy jesteśmy często zestresowani i wtedy najlepsza jest dla nas jakaś przyjemna lektura, przy której stracimy poczucie czasu. Natomiast w wakacje nasz mózg się resetuje i lepiej nam się po prostu myśli, i jest nam lepiej się skupić. Więc ja bym postawiła na klasyki, tj. Hrabia Monte Chrosto, czy Dumę i Uprzedzenie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. E-mail: z-ksiazka-przez-swiat@wp.pl
  Banner: http://z-ksiazka-przez-swiat.blogspot.com/ (zakładka "Konkursy")
  Odpowiedź: Idealna książka na wakacje? Definitywnie powinna wciągnąć tak, abym zapomniała o całym świecie. Bym w upał odczuwała chłód i krew zamroziła się w moich żyłach. Zaś w deszczowe dni, dodała nieco słoneczka. Książka, która mogłaby opowiadać o jakiejś fantastycznej opowieści, gdzie bohaterowie byliby zmuszeni do jakiejś wyprawy, w której musieliby przełamać swoje lęki. Nie zaszkodziłby też jakiś niezbyt męczący romans. Myślę, że ta powieść powinna również zawierać wiele życiowych oraz wspaniałych cytatów, którymi chciałoby się wytapetować wszystkie ściany w pokojach. Jednak, aby też nie była zbytnio filozoficzna. Również musiałaby mieć wspaniałych bohaterów, z którymi czułabym się jak za pan brat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. W wakacje warto czytać książki przygodowe, i to najlepiej te, gdzie akcja toczy się w lecie. Każdy mól książkowy wie, jak czytanie wpływa na wyobraźnię. Tak więc czytanie o wakacjach w wakacje wywakacjuje nasze wakacyjne pomysły na wakacyjniejszy poziom. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje, dzięki takim właśnie książkom nie będziemy się nudzić. Po pierwsze, samo czytanie jest ciekawe. Po drugie, po czytaniu przyjdą nam do głowy fantastyczne pomysły na spędzenie wolnego czasu. Być może podpatrzymy coś w książkach, być może wpadniemy na zupełnie nowy pomysł. Kto wie, może na jego podstawie uda się napisać książkę?

  mariakrasowska14@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. olunia2001902.95@o2.pl - e-mail
  Moim zdaniem na wakacje najlepszy jest jakiś kryminał/horror, który podczas upałów zmrozi nam krew w żyłach i sprawi, że poczujemy się ochłodzeni i będziemy posiadać satysfakcję oraz niepewność.

  OdpowiedzUsuń
 7. Do tej pory myślałam, że straszny może być jedynie film. Nigdy nie brałam na poważnie książek – horrorów. Wydawały mi się one za bardzo podkoloryzowane, ironiczne, wręcz żałosne momentami. Do czasu... aż w moje ręce wpadła książka "Tunel strachu" Caroline Green. W pierwszej chwili, gdy dostałam ją na urodziny pomyślałam "ciekawa okładka" – czemu by nie spróbować przeczytać w wolnej chwili. Tak się stało, że książka wylądowała na półce na kilka dobrych miesięcy, gdyż miałam wiele spraw na głowie. Pewnego wieczoru sięgnęłam po nią, gdyż miałam wolne i musiałam odreagować po stresującym dniu. Zrobiłam sobie gorące kakao i okryłam się szczelnie kołdrą. Zaczęłam czytać. Każda strona pochłaniała mnie bez reszty. Byłam w transie, który ciężko było przerwać. Nagle... będac kompletnie pochłonięta treścią...mój kot skoczył na mnie, a ja wylałam całe kakao na siebie wrzeszcząc w panice. Niemal dostałam ataku histerii i zawału serca. Tak realne wydawało się to wszystko. Wróciłam do czytania. Po chwili usłyszałam jakieś szmery w szafie, a że byłam sama w domu przeraziło mnie to okropnie. Postanowiłam, że sprawdze co czai się za drzwiami szafy. Otworzyłam ją i... tylko plastikowa siatka wyfrunęła prosto na mnie. Uspokoiłam się, wróciłam ponownie do czytania. Ciągle jednak miałam przyspieszone bicie serca. Modliłam się o to, żeby w końcu ktoś do domu wrócił, bo samotne grudniowe wieczory z takim horrorem skutkują tylko palpitacją serca. Polecam naprawdę książkę, która przenosi Nas w tak realny świat. Do tego sceneria wesołego miasteczka, która kojarzy mi się z "Oszukać Przeznaczenie" mówi sama za siebie ! Akcja książki maksymalnie mnie zaangażowała, a nie przytłoczyła jak to do tej pory bywało. To idealna książka na LATO!

  martinaangelmk@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Biorę udział w konkursie, napisałam zadanie konkursowe na e-mailu:) Życzę wszystkim powodzenia!:)
  marika-andrzejewska74@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Najlepsza książka na lato taka która nas wciągnie bez pamięci jak ją skończymy mamy kaca książkowego dla mnie osobiście to jest seria wybrani kocham wszystkim polecam moji emeli to gabrysiakaim@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Według mnie najlepsza książka na lato to taka książka,która w pewien sposób to lato i wakacje odzwierciedla.
  Lektura powinna być pełna przygód,uśmiechu i radości,pęłna zdarzeń i marzeń.
  słońca i blasku księżyca...
  Na przykład powieść fantastyczna z nutką romansu i żyłką do przygód...
  Ale najważniejsze jest to żeby książka była inspiracją i natchnieniem do działania!...

  OdpowiedzUsuń
 11. paulina0942@o2.pl

  Dla mnie najlepszymi książkami na lato są takie mrożące krew w żyłach. W gorące letnie dni taka mroźna opowieść jest ochładzająca. Jedna z najlepszych pozycji to "Black Ice" autorska Becca Fitzpatrick opowiada o dziewczynie, która chce przejść łańcuch górski podczas ferii wiosennych. Jednak z powodu burzy wraz z przyjaciółką muszą poszukać w lesie schronienia. Trafiają do domu, w którym przesiadują dwaj zbiegowie, którzy biorą dziewczyny jako zakładniczki. Akcja jest cały czas, niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku, nie wiadomo komu można ufać. Świetna historia pełna akcji i och cudowna, idealna na upalne dni. Serdecznie polecam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Moim zdaniem, książka którą wybierzemy na lato powinna być niedługa, mi najlepiej w upalne dni czyta się powieści, które odzwierciedlają letni klimat. Wtedy łatwiej jest przenieś się w tamten świat. Lato, Wakacje kojarzą mi się z poznawaniem nowych znajomości, przyjaźni czy nawet miłości. Opowieścią, która według mnie idealnie pasuje na letni wieczór jest" Ostatnia piosenka" Nicholasa Sparksa . Lektura wzrusza, pokazuje jak ważne są relacje z drugim człowiekiem. Czyta się ją jednym tchem, serdecznie POLECAM i to nie tylko na letni ale również zimowy wieczór.
  ola.kepa@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Idealna powieść na wakacje to gatunek zwany przeze mnie: misz i masz, czyli potocznie miszmasz. Składniki tego gatunku: 1/4 sensacji okraszonej strachem i przerażeniem z nutą dramatyzmu i potężną dawką adrenaliny w formie posypki, 1/4 obyczajówki z psychologią i paletą uczuć wszelakich, 1/4 przygód w podróży z komicznymi perypetiami i nutą wątku historycznego, 1/4 romansu doprawionego bezpruderyjną erotyką i ciętymi dialogami między bohaterami i… "zamordyzm", bowiem książka musi trzymać czytelnika za mordę od pierwszej literki do ostatniego znaku interpunkcyjnego. I jeszcze jedno, najlepsza książka na wakacje wciąga czytelnika w swój świat do tego stopnia, że staje się on jego niewidzialnym bohaterem, niemym świadkiem zdarzeń. Relaks gwarantowany!

  martucha180@tlen.pl
  Banerek tutaj: http://atramentowomi.blogspot.com/p/konkursowo.html

  OdpowiedzUsuń
 14. Najlepsza książka na letni czas,
  To któraś autorstwa pani Kiery Cass.
  Bo gatunek i treść najbardziej się liczy,
  Nieważne czy gruba, czy cienka.
  Kto fantasy nie trawi niech milczy,
  Bo dla mnie to gratka wielka.
  Czy to "Rywalki", czy może "Jedyna",
  Więź was z tymi książkami połączy.
  Kto przygodę z panią Kierą zaczyna,
  Nie spocznie póki jej książek nie skończy.
  Więc jeśli tych książek nie czytałaś jeszcze,
  Sięgnij po nie najszybciej jak się da.
  Po przeczytaniu będą przechodzić cię dreszcze
  I zgodzisz się wtedy bez dwóch zdań,
  Że to książki idealne na ten piękny, letni czas.

  malwinabk@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Pytasz książka na wakacje.
  Odpowiadam zwrotne akcje,
  przygód ma być w niej bez liku
  i z horroru trochę krzyku.
  Dodam też bez naiwności
  znajdziesz w niej szczyptę miłości.
  Trochę strachu i osłody,
  niezależnie od pogody.
  Receptura jest specjalna,
  oto książka IDEALNA.

  E-mail: walczacazkaloriami@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Taka ksiazka dla mnie powinna byc jak najgrubsza, bo jak wiadomo wakacje są dosyć dlugie to i ksiazka powinna byc dluga. Moim ideałem jast taka, ktora ma mnóstwo zawiłych wątków i trzeba się na niej skupić, ponieważ w roku szkolnym gdy mamh naukę nie zabardzo wychodzi czytanie takich książek. Oczywiście jeżeli będzie miała mnóstwo wątków to liczę na karuzelę uczuć. Chciałabym przy niej płakać, śmiać się i być zła na niektórych bohaterów. No i oczywiście moja wakacyjna książka, aby być idealną musi mi się bardzo spodobać i na długo zostać w mojej pamięci. :) PS: Taką książką mam nadzieje, że okaże się Gra o tron, po którą mam zamiar sięgnąć w te wakacje. :D
  Email: weronika.kuderska@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Najlepsza książka na wakacje to Suknia ślubna. Główną bohaterką jest Charlotte, która znajduje w kufrze starą, świetnie zachowaną suknię ślubną, rozpoczyna wspaniałą przygodę, która pozwoli jej odkryć kobiety, które nosiły suknię przed nią. Historia Charlotte jest przeplatana opowieściami z przeszłości...
  To historia o dojrzewaniu do miłości i o odkrywaniu, co jest jej sednem.
  Uważam, że to najlepsza książka na wakacyjne wieczory...

  powerless251298@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 19. Najlepszą książką na wakacje jest "Most marzeń" Anne Bishop. Jest to książka lekka i przyjemna, ale poza tym mająca kilka morałów. Jednym z ważniejszch to słuchanie swojego serca, bo dzięki temu odnajdziemy swoje miejsce, w któym będziemy szczęścliwi. Dla jedym będzie to dom z rodziną, inni wybiorą samotność. Niektórzy kochają podróżować, natomiast tacy jak ja czytać książki. I to jest ważne, by się nie zmuszać, by robić to, co się pragnie, kocha. By spełniać swoje skryte marzenia... i by uwierzyć w siebie.
  "Most marzeń" to książka, którą się przyjemnie i szybko czyta, ale na długo pozostaje w sercu.

  e-mail: magda-17_17@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 21. Moim zdaniem najlepsze książki na wakacje to książki lekkie i przyjemne. Książki takie powinny zawierać ciekawą historię. Ja najbardziej lubię historie miłosne. Na wakacjach nie lubię czytać "trudnych" książek. Wolę proste historie wręcz dla nastolatek. Dzięki nim mogę poczuć letni klimat i znów wrócić do czasów pierwszych miłości i utożsamiać swoje wspomnienia z historiami z książek :)
  Dla przykładu stworzyłam kolaż z kilkoma takimi książkami: http://zszywka.pl/p/konkurs-bucherweltblogspotcom-15376958.html

  kasia143@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Regulaminowe 7 dni minęło, a wyników brak...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezależnie ode mnie :) W każdym razie wyniki już są!

   Usuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo