Duma z fandomu

Nie tak dawno temu, świat obiegła wiadomość, że "Hannibal" został skasowany przez stację NBC. To było coś, czego wszyscy się obawiali, ponieważ od początku było wiadomo, że serial ma słabą oglądalność i właściwie z tego powodu nie powinien nawet dostać drugiego sezonu, jednak "Hannibal" został doceniony przez krytyków i obsypany nagrodami. Nawet dwa dni temu przy rozdaniu nagród Saturn Award zdobył  aż 3 Saturny (best network tv show, best actor - Hugh Dancy, best supporting actor - Laurence Fishburne). Jak zareagowali fani na taka wiadomość?
Źródło: twitter.com / zdjęcie jest prawdziwe :D
"Dlaczego zdjęli Hannibala?
Bo się przejadł."

Powiem, że w życiu nie widziałam czegoś takiego. Pewnie, słyszało się o anulowaniach i walce fanów. Najbardziej kojarzę rozpacz po Merlinie i Firefly. Jednak czegoś takiego internety jeszcze nie widziały. Nie minął dzień, a fani przypuścili zmasowany atak na wszystkie stacje, które mogłyby przejąć Hannibala: Netflix, Hulu, Amazon, Yahoo... Zostały one zawalone tweetami, mailami, rozmowami online, listami, telefonami. Do tego stopnia, że pracownicy Netflix zostali po godzinach, aby to wszystko opracować.
Facebook.com
A to był dopiero jeden dzień. Oczywiście #Hannibal i #SaveHannibal szybko znalazły się na trendach Twittera, a o akcji fanów pisano już naprawdę wszędzie, udzielały się znane osoby, powstały już koszulki (!), a więc coraz więcej osób dowiadywało się o anulowaniu "Hannibala" i dołączało do akcji ratowania go. Główną petycję znajdziecie tutaj, gdybyście chcieli się podpisać: klik!
tumblr.com
Stacja NBC potwierdziła, że trzeci sezon "Hannibala" zostanie puszczony do końca, choć od początku ma wyjątkowo słabą oglądalność, a do tego informacja o skasowaniu pojawiła się bardzo szybko i niespodziewanie mimo wszystko, ponieważ już między 3 a 4 odcinkiem. A pamiętam, że jeszcze przed trzecim odcinkiem Hannibala, powstały specjalne poradniki dla polskich fanów, jak wspomóc oglądalność "Hannibala", stacje, które go puszczają oraz pokazać, jak bardzo kochamy serial... Ciekawym faktem jest również to, że twórca serialu Bryan Fuller przestał prowadzić ten projekt, ponieważ robi teraz nowy program dla HBO...

Sama nie wiem, co mam o tym sądzić, ponieważ "Hannibal" jest wyjątkowym serialem i po prostu nie chciałabym, żeby się wypalił. Bryan Fuller mówił już o planach na piąty sezon, ale ja bym naprawdę chciała, aby serial zakończył się sam z siebie w dobrym momencie. Pewnie, że jest dużo wątków, zbrodni, smaków z książek, które można by jeszcze wykorzystać, jednak co za dużo, to nie zdrowo. Jest mi oczywiście smutno i trzymam kciuki za to, żeby ktoś przejął serial i dokończył historię oraz zakończył ją ze smakiem.
Facebook.com
Obserwując jednak to całe zamieszanie i częściowo biorąc w nim udział, naprawdę podziwiałam coś, czego jeszcze nie widziałam. Akcja jest ogromna, obejmuje wiele krajów (choć jak na najważniejszą petycję [tak było napisane w każdym razie], to podpisów jest tak jakoś mało według mnie) i po prostu poczułam dumę z fandomu.

Oglądacie "Hannibala"? Słyszeliście już o tym?

Sophie di Angelo

6 komentarzy:

 1. Chociaż dziwny, to fandom Hannibala jest chyba jednym z najbardziej ogarniętych fandomów. Czy coś tak naprawdę dzieli tę społeczeność? Nie ma kłótni o to z kim będzie danych bohater, wszyscy kochają Hanka, wszyscy chcą się opiekować Willem, twórcy żyli z nami w zgodzie i...

  :(
  Chociaż nawet jeżeli się nie uda Hanka uratować, to eM uważa, że fandom przetrwa.
  Biedni Ci, którzy skasowali Hanka ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. O całym zamieszaniu nie dało się nie słyszeć. Sama jestem na pierwszym sezonie i na razie jest okej, chociaż prawdziwy szał podobno zaczyna się w drugim, dlatego ludzie żałują.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jednak się dało, bo moi znajomi, fani, nie słyszeli, tylko dopiero jak im powiedziałam, to się rozpacz zaczęła. :)
   Plus mi chyba bardziej 1 sezon się podobał. :D

   Usuń
 3. Ja jestem dopiero na pierwszym sezonie, dużo dobrego jeszcze przede mną. :) Słyszałam, że Hannibal ma zniknąć z anteny, ale nie chciałam brać tego na poważnie. No kurcze, ja to uwielbiam i miliony osób też, a tu taka wiadomość. Mam jednak nadzieję, że ludzie coś z tym zrobią i że jednak będziemy mogli cieszyć się kolejnymi sezonami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam tylko jeden odcinek, ale mam w planach obejrzenie całości. Szkoda, że ma zniknąć z anteny, ale niestety taki los seriali, które miały "mniejszą oglądalność" nawet jeżeli były dobre.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobno historia jest/była zaplanowana na 6 sezonów, szok. A faktycznie akcja fanów Hannibala jest przeogromna, wszystkie możliwe media społecznościowe są zalane petycjami, zdjęciami. Jednak trzeba Hannibalowi przyznać, że to chyba jeden z najdziwniejszych seriali telewizyjnych.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo