Nowość: Saga Atlanci. Tom II. Wyspa Sześciu Pierścieni

Olis Nari Lang
II tom sagi Atlanci. Wyspa Sześciu Pierścieni
Wydawnictwo Azyl
2014 r., 505 str. oprawa miękka
ISBN 978-83-936753-0-2
Cena: 35 zł
Na moim blogu nie pojawia się już wiele zapowiedzi; właściwie wcale, ponieważ w pewnym momencie stało się to dla mnie zbędne, ale wciąż znajdziecie niektóre z nich na fan page'u bloga. O niektórych pozycjach warto jednak napisać lub przypomnieć, dlatego całkiem niedługo możecie spodziewać się małego zestawienia oczekiwanych premier; nawet tych z przyszłego roku. Nie przedłużając jednak chcę Wam przedstawić długo oczekiwaną kontynuację "Kakrachana", którego moją recenzję znajdziecie tutaj.

Opis serii
Saga Atlanci to opowieść tak niesamowita, tajemnicza i wciągająca, jak pierwsze słowa, które czytamy:  „Skoro tak wiele rzeczy, których nie byliśmy sobie w stanie wyobrazić już się zdarzyło, to dlaczego to, co sobie dopiero wyobrażamy nie może być prawdą…”
To fascynująca historia, która podsuwa czytelnikowi możliwie, alternatywne odpowiedzi i tym samym włącza się w odwieczne poszukiwanie legendarnej Atlantydy. Ale to także opowieść o miłości zagadkowej i burzliwej, tajemnicy niewyobrażalnie wielkiej i głęboko skrywanej oraz intrygi uknutej u zarania dziejów. To po prostu wyprawa w nieznane...

Wyspa Sześciu Pierścieni
„Wyspa szczęściu pierścieni” to odwołująca się do artefaktów i monumentalnych budowli starożytnych cywilizacji kontynuacja bestselerowej powieści „Kakrachan”.
Dalema wreszcie dociera do Atlantydy, miejsca, o którym marzyła i w którym pragnęła się znaleźć od zawsze. Dla większości Atlantów jest tylko prymitywnym intruzem, przybyłym z najmniejszej kolonii ich Imperium, ale są też tacy, którzy okazują jej wyjątkowe względy i jawnie ją faworyzują. Dlaczego Odan, Namiestnik Supali, a nawet sam Chartros, Władca władców tak ją wyróżniają?
Początkowy zachwyt techniką i nauką szybko odchodzi na dalszy plan. Okazuje się, że Atlanci nie są wszechmocni, że też mają swoje sekrety, może nawet bardziej mroczne i tajemnicze niż te, z którymi się do tej pory zetknęła. Co zrobi Dalema, by w końcu uzyskać odpowiedzi na dręczące ją pytania? Jednego można być pewnym. Nikt nie będzie w stanie tego przewidzieć.
Wprawdzie zagadka Kakrachana zostaje rozwiązana, ale rodzą się kolejne wątpliwości i pojawiają nowe tajemnice. Chociaż coraz więcej dowiadujemy się o Atlantach, zdumiewających przedmiotach i budowlach, to wciąż nie wiemy, co czeka nas na końcu tej drogi. Jak rozwinie się historia Dalemy i Zamira? Kim są Atlanci i dlaczego Podziemie z nimi walczy? Jaką rolę spełniają przepowiednie? A może nikt z bohaterów nie ma wpływu na to, co się zdarzy, ponieważ to już dawno zostało zaplanowane…
Niezwykła historia, wciągająca akcja, zadziwiająco realny świat Atlantydy – to sprawia, że „Wyspa Sześciu Pierścieni” pochłania bez reszty… 

Kakrachan. Tom I Sagi Atlanci
Pierwszy tom sagi Atlanci „Kakrachan” to historical fiction w mistrzowskim wydaniu. 
Czytelnik wkracza w świat młodej Dalemy, której dotychczas uporządkowane życie, nagle się zmienia. Dziewczyna odkrywa zdumiewające przedmioty i budowle, których istnienia nikt nie potrafi jej wyjaśnić. Z jednej strony jest otoczona ludźmi, którzy reprezentują ogromną wiedzę oraz władzę i nie boją się jej wykorzystywać, a z drugiej strony – spiskowcami, których motywów działania nie rozumie. Czy będzie chciała poznać te tajemnice? Jak mocno pożąda wiedzy, a jak bardzo marzy o władzy? W jaki sposób powinna interpretować zachowania najbliższych jej osób? Jak bardzo pragnie miłości Zamira i dlaczego równocześnie się jej obawia?
Autor podsuwa wskazówki, które tylko pozornie ułatwiają rozszyfrowanie zagadek, a za chwilę tak zmienia bieg zdarzeń, że Czytelnik nie jest już pewien, czy wie więcej niż Dalema.
Kim byli Atlanci? Czy Atlantyda to mit? Czego możemy się dowiedzieć o naszych początkach? Jak wytłumaczyć zdumiewające do dziś monumenty dawnych cywilizacji? W jaki sposób rozszyfrować zagadki sprytnie poukrywane w tej niesamowicie wciągającej historii? Czy ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia? A może jest coś jeszcze? Odliczanie właśnie się zaczęło...

O Autorze
Olis Nari Lang to pseudonim Autora, który pragnie pozostać anonimowy. Przeczytana w dzieciństwie książka Ericha von Danikena "Oczy Sfinksa. Tajemnice Piramid" sprawiała, że na starożytne cywilizacje nigdy już nie był w stanie patrzeć tylko i wyłącznie oczami wykładanej w szkołach poprawnej archeologii.
Ta fascynacja stopniowo prowadziła do niekontrolowanego gromadzenie nowej wiedzy, wypraw podróżniczych i do napisania tej książki... 

Powieść znajdziecie w promocyjnej cenie na stronie wydawnictwa.

Sophie di Angelo

3 komentarze:

 1. Kocham takie klimaty i seria ta będzie moim must have :)
  Ciekawe, bo także interesuję się książkami Danikena, Sitchina i wszystkim, co związane jest ze starożytnymi kulturami! Już lubię tego autora ;)

  oxu-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam na tę serię wielką ochotę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nigdy nie słyszałam ale może kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo