Kenis.pl - darmowy uniwersytet internetowy

Źródło obrazków: kenis.pl
Witajcie! Dzisiaj dość nietypowy temat, ponieważ opowiem Wam o bardzo interesującej inicjatywie, która wychodzi do wszystkich osób, które uczą się i zwyczajnie chcą dowiedzieć się czegoś więcej. Jakby nie było edukacja jest obecna w życiu każdego, choć czasami dostęp do określonej wiedzy jest utrudniony, czy to z powodu wysokich cen fachowych książek, czy z innych. Tym bardziej podoba mi się idea darmowego 'uniwersytetu' internetowego.

Kenis, to platforma edukacyjna, która będzie stanowiła dużą bazę materiałów wideo, wysokiej jakości kursy oraz będzie wykorzystywała w dużym zakresie rozwiązania technologiczne.   Kenis.pl będzie także miejscem do treningu umysłu, a wszystko to dostępne oczywiście za darmo. Jedyne co jest potrzebne, oprócz chęci do nauki, to komputer czy smartfon oraz dostęp do internetu. - Czy nie brzmi to świetnie? Uwielbiam, jak akcje są dostosowane technicznie do naszych czasów, gdy wykorzystane są media, z których korzysta się częściej niż kiedykolwiek. Jest to fakt godny uwagi oraz pochwały.

Strona zostanie otwarta już pierwszego października, a ja nie mogę doczekać się tego dnia. "Myśl, która nam przyświeca, to – uczysz się czego chcesz, kiedy chcesz i gdzie chcesz. (...) chcemy likwidować bariery i zwiększać szansę każdego, kto chce się rozwijać. „Uniwersytet” będzie otwarty dla wszystkich. Materiały dla siebie znajdą tu zarówno uczniowie, czy studenci którym potrzebna jest szybka powtórka, jak i osoby, które chcą poszerzyć swoją wiedzę - niezależnie od wieku czy zasobności portfela." - Ja już wiem, że w czasie nauki do matury będę stałą bywalczynią serwisu.

Bardzo obrazowo idea serwisu przedstawiona jest na stronie za pomocą krótkich zdań z rysunkami działającymi na wyobraźnię. Zachęcam do przyjrzenia się tematowi; nie zajmie to wiele czasu, a z pewnością będzie bardzo pouczające.

Już teraz na stronie kenis.pl znajdziecie przykładowe materiały, które będą dostępne od pierwszego października i muszę powiedzieć, że wyglądają one naprawdę profesjonalne, są zrozumiałe, czytelne oraz obrazowe dzięki formie wideo. 

Akcję można wesprzeć stawiając swoją cegiełkę tutaj. Mam nadzieję, że już niedługo wszystkie wolne miejsca się zapełnią.

Słyszeliście już o tej akcji?

Sophie di Angelo

6 komentarzy:

 1. Matura na horyzoncie - na pewno skorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tej akcji, ale trzymam kciuki za jej powodzenie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę sobie zapisać tą stronę ;) w końcu matura się zbliża wielkimi krokami :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyjrzę się tej stronie ;)

  naczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o tej stronie i również czekam na 1.09., żeby lepiej się wszystkiemu przyjrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 6. świetna strona, też czekam na otwarcie...do roóżnych egzaminów mam jeszcze trochę czasu, ale jestem ciekawa strony :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo