Zapowiedź: Piąta fala - Rick Yancey

Pierwsza fala. Ciemność.
            Druga fala. Powódź
                     Trzecia fala. Plaga.
                                Czwarta fala. Uciszacze.

Cassie właśnie pisała sms'a kiedy w ziemię uderzyła pierwsza fala wyłączając całą elektronikę. Na początku wszyscy myśleli, że rząd niedługo to naprawi, więc nie trzeba się tym zbytnio martwić. Wierzyli, że dobro wygra ze złem, w tym przypadku, że ziemianie pokonają obcych, których statek niedawno zawisł nad ziemią, jednak czy rzeczywistość ma coś wspólnego z filmową fikcją, na której ludzkość opierała swoje nadzieje?

"Piąta fala" została wydana w Ameryce w maju 2013 r. i już zakupiono prawa do jej ekranizacji, a książkę zapowiada się, jako najlepszą powieść fantastyczną tego roku. W Polsce będziemy mogli zapoznać się z tą historią już 14 sierpnia dzięki wydawnictwu Otwartemu, które już udostępniło dla recenzentów 79-stronicowy fragment powieści.

Ja mogę powiedzieć tylko: wow. W fabule odnalazłam się natychmiast, ponieważ uwielbiam książki science fiction, a z motywem obcych nie miałam tak często kontaktu, więc zawsze to coś innego! Widziałam już porównania do "Intruza" i po tym fragmencie nawet przez myśl mi to nie przeszło. Prędzej pomyślałabym już o serii GONE. Zniknęli. Nie ważne są jednak teraz porównania, a treść, która urywa się w takim momencie i pojawia się myśl: ale jak to?! Ja właśnie się wkręciłam, a tu koniec fragmentu! Zapowiada się genialna książka, której lektury już nie mogę się doczekać!

Trailer możecie obejrzeć tutaj: Nadchodzi "Piąta fala" (YT znów odmówiło współpracy)

Opis:

Czy ludzkość jest w stanie odeprzeć atak obcej cywilizacji, tysiąckrotnie bardziej zaawansowanej niż nasza?
Nie.
Wystarczyły cztery fale kosmicznej inwazji, by z siedmiu miliardów ludzi ocalała zaledwie garstka. Rozrzuceni w różne miejsca okupowanej planety walczą o przetrwanie. Od wymarłych miasteczek, przez płonące metropolie, po obozy dla uchodźców i tajne bazy wojskowe – każdy z bohaterów powieści próbuje przetrwać i zrozumieć, co się stało i kim są kosmici, którzy postanowili wymordować całą ludzkość.

Pierwszy tom doskonałej sagi Ricka Yanceya przywodzi na myśl dokonania klasyków literatury i kina science fiction, ale prezentuje całkowicie nowy, świeży obraz konfliktu cywilizacji.


Data premiery: 2013-08-14
ISBN: 978-83-7515-090-2
Liczba stron: 512
Format: 136 x 205 mm
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Marcin Wróbel

O autorze:
Richard "Rick" Yancey pochodzi z Florydy i jest absolwentem Roosevelt University, gdzie otrzymał licencjat z języka angielskiego, który przydał mu się najpierw w pracy dla agencji rządowej USA, a potem w pisaniu. Od 2004 roku zajmuje się tym ostatnim na pełen etat i znany jest z dwóch serii: "Alfred Kropp" (książek dla młodzieży; kilka tomów zostało wydanych przed wyd. Rebis) oraz "The Highly Effective Detective"(seria dla dorosłych). "Piąta fala" to jego pierwsza powieść fantasty.
(Opis własny; proszę nie kopiować!)

Źródło: otwarte.eu; goodreads.com

Sophie di Angelo

7 komentarzy:

 1. Zapowiada się naprawdę nieźle. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie powieści, i jeszcze nie zawiodłam się na Otwartym (i Tobie), więc przeczytam z chęcią :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wątpie, zeby pozycja mi sie spodobala. Raczej nie przeczytam/.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czuję się zachęcona, ja do tej pory nie czytałam żadnej książki o obcych, więc z tą chętnie się zaznajomię. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi całkiem fajnie. Myślę, ze sie skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Goodreads na temat ,,5th wave" szaleje, więc siłą rzeczy i ja mam ten tytuł na oku. Przeczytać, na pewno przeczytam, pozostaje tylko kwestia, po które wydanie sięgnę - polskie czy angielskie ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo