Bogowie muszą być szaleni - Aneta Jadowska


„Tajemnice zawsze wcześniej czy później ugryzą w dupę.”

Myśleliście, że Dora Wilk już zaliczyła przygodę swojego życia? Nic bardziej mylnego! Kłopoty i wariaci to jej stali towarzysze, a los stawia przed nią kolejne wyzwania, oczywiście największego kalibru. Kolejny raz Dora musi zaprowadzić porządek i uratować ukochane(lub nie) osoby używając wszelkich możliwych środków i korzystając z pomocy przyjaciół. Jednak czy to wystarczy, gdy staje się w szranki z bogami?

"Bogowie muszą być szaleni". Już sam tytuł drugiego tomu brzmi bardzo obiecująco, ponieważ na myśl przychodzi od razu mitologia, a takie wątki lubię najbardziej, choć potrzebna jest też zgrabna fabuła i ciekawi bohaterowie. Na szczęście tego tutaj nie zabrakło. Na mitologiczny wątek również nie można narzekać, ponieważ okazał się prawdziwym rarytasem! Można się dowiedzieć wielu ciekawostek, ale nie tylko...

„Zdaje się, że niezależnie od tego, co postanowiłam, już byłam mamunią dla dwóch wampirów. Nie ma jak świadome macierzyństwo. OK, można zaliczyć wpadkę, lekkomyślny sex, chwila zapomnienia, ale jak można nieświadomie adoptować dwa wiekowe wampiry? Moja matka byłaby zachwycona, gdybym zadzwoniła ze słowami: mamo, jesteś babcią, chłopcy są śliczni, mają nieco nietypowe potrzeby żywieniowe i są starsi niż cała rodzina razem wzięta, ale polubisz ich na pewno.”

Ostatnio  mam wrażenie, że coraz więcej pisarzy - nie tylko fantastyki - idzie utartą ścieżką opierając się na dobrze sprzedających się schematach fabuły. Aneta Jadowska zdecydowała się na coś zgoła innego, gdy zamiast iść prosto skręciła w bok i dzięki temu powstała niepowtarzalna historia, która dostarczy czytelnikom wiele radości. Dla każdego coś dobrego! Mamy tutaj romanse, seks, przyjaźnie, bijatyki, morderstwa, bogów grających w niebezpiecznie gry, wszelkie magiczne i mityczne stworzenia(i nie stwierdzono, aby któreś błyszczało w słońcu) oraz dużą dawkę humoru i dzięki temu każdy może odnaleźć się w tej historii, jeżeli tylko da jej szansę!

Aneta Jadowska ma specyficzny styl nie tylko pisania, ale i prowadzenia fabuły, co oczywiście może być tylko i wyłącznie plusem powieści. Przy lekturze książki "Bogowie muszą być szaleni" bawiłam się jeszcze lepiej, niż przy "Złodzieju dusz". Autorka zaserwowała czytelnikowi prawdziwą gamę najróżniejszych zwrotów akcji oraz zaskakujące zakończenie. Myślę, że pozostaje mi tylko polecić wszystkim tą świetną, polską serię urban fantasty. Ja nie mogę się już doczekać kolejnych części!

Ogólna ocena: 8/10.

Seria: Dora Wilk / Heksalogia o Wiedźmie
Tom: 2/6
Liczba stron: 464
Wydawca: Fabryka Słów


Heksalogia o Wiedźmie
1. Złodziej dusz RECENZJA
1.5. Wilk w owczej skórze
2. Bogowie muszą być szaleni
3. Zwycięzca bierze wszystko
4. ???
5. ???
6. ???

Sophie di Angelo

9 komentarzy:

 1. Mam autorkę w planach i to tych pilniejszych, mam nadzieję, że w końcu się za serię zabiorę;) Bardzo zachęcił mnie przedostatni akapit Twej recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja czytam i czytam same dobre rzeczy o tej serii, ale wciąż przekonać się nie potrafię :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie pani Jadowska jak najbardziej poszła schematem. I do tego oparła go na już istniejących seriach. Widać wyraźną inspirację Sukubem Richelle Mead przykładowo...
  Spodziewałam się po pierwszym tomie więcej i się zawiodłam. Teraz po drugi boję się sięgnąć. Piszesz jednak o wątku mitologicznym, więc chyba tylko z tego powodu sięgnę po ten tom.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mogę się doczekać kiedy wreszcie będę miała okazję przeczytać pierwszą część. Wszyscy tak wychwalają tą serię!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem niesamowicie ciekawa tej serii, jednak do tej pory nie miałam okazji jej przeczytać. Wezmę udział w konkursie, w którym można je wygrać, jednak nie wiem, czy sie uda. Poszukam przy najbliższej oakzji w bibliotece. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiąże duże nadzieję z tym cyklem. Chciałabym już mieć w łapach pierwszy tom:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nie czytałam żadnej książki z tej serii, ale myślę, że w końcu sięgnę po nie.

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam tę serię :D Z tomu na tom jest coraz lepiej :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Jedynka podobała mi się tak bardzo, że się w Złodzieju zakochałam, dwójka była już gorsza, a teraz będę poszukiwać trójki *__* Cieszę się, ze Ci się seria podoba :]

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo