Zapowiedzi styczniowe

"Blask" Amy Kathleen Ryan

Premiera: 9 stycznia 2013r.
Wydawca: Jaguar
Opis: Empyraen, ogromny statek kosmiczny, jest jedynym światem, jaki zna Waverly. Tutaj się urodziła w pierwszym pokoleniu tych, których noga nigdy nie postała i nie postanie na Ziemi. Waverly wie, że jej los został przesądzony. Poślubi charyzmatycznego Kierana, przyszłego kapitana Empyrean. I choć dziewczyna nie wie, czy kocha swego przyszłego męża, wie, że to, co ma uczynić, jest słuszne. Koloniści potrzebują dzieci, które w przyszłości zaludnią nową Ziemię... Waverly zna swoją przyszłość. Ale ta przyszłość nie nadejdzie. New Horizon, statek-bliźniak, który wyruszył w kosmos niedługo przed okrętem Waverly, dopuszcza się zdrady, której nikt się nie spodziewał. Jej załoga atakuje ludzi zgromadzonych na pokładzie Empyrean. Młode, płodne kobiety, zostają porwane. Dorośli wymordowani. Teraz Waverly nie wie, co ją czeka. Kieran, który przed czasem musi objąć rolę dowódcy, nie spocznie, póki jej nie odnajdzie. Ale czy Waverly naprawdę chce być odnaleziona? Grzeczna, potulna, pogodzona z losem dziewczyna kryje w sobie kobietę, którą pociąga coś więcej niż tylko życie przeżyte według ustanowionych przez innych dogmatów.

"Pretty Little Liars 10: Bezlitosne" Sara Shepard

Premiera: 9 stycznia 2013r.
Wydawca: Otwarte
Opis: NIGDY MNIE NIE ZNAJDZIECIE. A. Wspomnienie o Tabicie wciąż prześladuje Emily, Arię, Spencer i Hannę. Tajemniczy nadawca SMS-ów w każdej chwili może zdradzić ich sekret. Dziewczyny jednoczą siły w walce z niewidzialnym wrogiem, ale i tak wpadają w zastawiane przez niego pułapki. Czy tym razem prawda wyjdzie na jaw?

"Przez burze ognia" Veronica Rossi

Premiera: 23 stycznia 2013r.
Wydawca: Otwarte
Opis: ROZDZIELIŁ ICH ŚWIAT, POŁĄCZYŁO PRZEZNACZENIE... Aria żyje w Reverie ? rozwiniętym technologicznie świecie oddzielonym od dzikiej natury szczelną kopułą. Jak wszyscy Osadnicy spędza czas w wirtualnych Sferach dostępnych tylko za pomocą specjalnego Wizjera. Kiedy zostaje wygnana za przestępstwo, którego nie popełniła, wie, że śmierć jest blisko. Perry jako Wykluczony musi walczyć o przetrwanie w brutalnym świecie plemiennych wojen, kanibali i eterowych burz. Udaje mu się przeżyć tylko dzięki wyjątkowym zmysłom pozwalającym wyczuć niebezpieczeństwo i ludzkie emocje. Drogi Arii i Perry?ego się przecinają. Tylko Perry może ocalić dziewczynę od śmierci. Tylko Aria może pomóc mu odkupić winy. Razem rozpoczynają niebezpieczną podróż?

"Insignia" S.J. Kincaid

Premiera: 30 stycznia
Wydawca: Egmont
Opis: Tom Raines chciałby być kimś wyjątkowym. Niestety jego życie jest wyjątkowo? nudne ? to nieustająca wędrówka od kasyna do kasyna z ojcem, pechowym hazardzistą. Tom zarabia na nich obu, wyzywając innych na pojedynki w grach komputerowych. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Ktoś dostrzega jego osiągnięcia w świecie wirtualnych potyczek. Tom dostaje propozycję ? może zostać kadetem w Wieży Pentagonu, elitarnej akademii wojskowej. Jeśli przetrwa, stanie się członkiem Sił Układu Słonecznego i poprowadzi swój kraj do zwycięstwa w III wojnie pozaziemskiej. Wreszcie będzie kimś ważnym, nadludzką maszyną bojową obdarzoną możliwościami, o jakich marzy każdy wirtualny wojownik. Życie w Wieży daje Tomowi wszystko, czego zawsze pragnął ? przyjaciół, zainteresowanie dziewczyn, szacunek rywali. Ale czy jest gotów zapłacić za to najwyższą cenę? Insygnia to wciągająca przygoda w futurystycznym świecie. Ale też opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, zmuszająca do myślenia wizja rozwoju ludzkości i technologii.

Wybrałam zapowiedzi, które mnie najbardziej interesują w styczniu. :) Najbardziej chciałabym przeczytać "Przez burze ognia", a Wy?

Sophie di Angelo

15 komentarzy:

 1. Przez burze ognia wydaje się fajne, ale ja bardziej jestem zainteresowana blaskiem. Jednak wybiorę się po niego chyba dopiero w lutym;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zwykle świetne zapowiedzi.. Aż ciężko oprzeć się tym cudom:) Sama skusiłabym się z wielką przyjemnością na "Burze ognia":)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie zapowiedzi ciekawe, podobny gust mamy, siostro :P A wiesz, że też postanowiłam w tym roku zapowiedzi robić? HEHE XD

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesują mnie wszystkie zapowiedzi oprócz Pretty Little :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem bardzo ciekawa "Blasku". Czekam na pierwsze recenzje:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oprócz PLL całkiem interesujące zapowiedzi, ale poczekam na pierwsze recenzje i dopiero potem zdecyduję, czy czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja chcę Olśnienie *_* Nie wymieniłaś tak zacnej książki. Wstyd!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja od dawna mam ogromną ochotę na zapoznanie się z serią PLL, ale niestety biblioteka w moim mieście nie jest zaopatrzona w żadną część, nad czym bardzo ubolewam. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie mogę się doczekać Pretty Litlle Liars.
  Buziaki!

  -A.

  OdpowiedzUsuń
 10. Oczywiście czekam na Pretty Little Liars i Przez burzę ognia;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkie zapowiedzi brzmią naprawdę kusząco :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Z chęcią przeczytam Insygnia :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Na trzy pierwsze pozycje czekam z niercierpliwością!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo