"Misja Sennara" Licia Troisi


Tytuł oryginału: La missione di Sennar
Seria: Kroniki Świata Wynurzonego
Tom: 2
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 357
Gatunek: Fantasty
Wydawca: Videograf II

Poszukiwania zaginionego Lądu. Nihal nie może sobie wybaczyć tego, w jaki sposób pożegnała się z najlepszym przyjacielem, zwłaszcza gdy jego szczęśliwy powrót jest wątpliwy. Sennar, młody czarodziej, podjął się bowiem niebezpiecznej misji. Wyruszył do Świata Zanurzonego, co do którego, wcale nie ma pewności, czy właściwie istnieje, ale jego militarna pomoc to ostatnia nadzieja mieszkańców Wolnych Krain. Wyposażony w starą mapę znalezioną w bibliotece oraz podania sprzed stu pięćdziesięciu lat, Sennar rusza w drogę.

Mimo wzburzonych fal, magicznych przeszkód i mrocznych morskich straszydeł, udaje mu się dotrzeć do cudownego podwodnego kraju. Mieszkają tu ludzie w ogromnych szklanych amforach, które są połączone siecią szklanych korytarzy prowadzących do miast i wsi. Przed setkami lat uciekli przed wojną, która opanowała Wynurzony Świat i tu znaleźli swoje schronienie. W trosce o swoje bezpieczeństwo postanowiono, by każdego intruza od razu likwidować. Czy uda się jednak Sennarowi znaleźć wśród nich sprzymierzeńców i uchronić swój lud przed zagładą?

Tylko w Italii. Drugi tom "Kronik Świata Wynurzonego" to ponowne spotkanie z bohaterami poznanymi już w książce "Nihal z Krainy Wiatru". Czy wiecie, że łączna sprzedaż tytułu we Włoszech przekroczyła liczbę półtora miliona egzemplarzy? To naprawdę niebywałe osiągnięcie, a była to dopiero druga książka Licii Troisi! Prawa do przekładu Kronik sprzedano w 17 krajach. Robi to wrażenie, prawda?

Jedyni w swoim rodzaju. Nihal ma nie tylko niezwykły wygląd, jest również jedynym ocalałym Pół-Elfem oraz pierwszą kobietą, której udało dostać się do elitarnego Zakonu Jeźdźców Smoka. Sennar, pochodzący z Krainy Morza czarodziej, został w bardzo młodym wieku wybrany na członka Rady Czarodziejów. Na barkach obojga ciąży więc ogromna odpowiedzialność i presja. Dwójka nastolatków, która poznała się pięć lat temu jest już dorosła.

Zaginiona Atlantyda. W książce Świat Zanurzony nazwano Zalenią, jednak przywodził na myśl mityczną Atlantydę, a odkrywanie go była niezmiernie interesujące. Autorka pokazała, że nadal chowa asy w rękawie i jeszcze niejednym nas zaskoczy. Narracja trzecioosobowa pozwala na dużą swobodę w opisywaniu świata przedstawionego, z czego autorka dobrze skorzystała. Licia Troisi naprawdę potrafi zaczarować czytelnika!

W kilku słowach. "Misja Sennara" na pewno Was zaskoczy i wciągnie. Ten tom oceniam nawet lepiej od pierwszego i nie mogę się doczekać momentu, gdy przeczytam kolejny! Autorka stworzyła niesamowite zakończenie, które czeka na część dalszą! Polecam całą serię fanom dobrej fantastyki, a w szczególności Eragona, ponieważ na pewno odnajdziecie się w świecie stworzonym przez włoską pisarkę. :)

Ogólna ocena: 9/10.


Kroniki Świata Wynurzonego:
1. Nihal z Krainy Wiatru RECENZJA
2. Misja Sennara
3. Talizman mocy


O autorce: Licia Troisi pierwsze opowiadanie napisała dla swoich rodziców w wieku 7 lat. Studiowała astrofizykę i pracuje w rzymskim obserwatorium jako astrofizyk. W wieku 21 lat zaczęła pracować nad swoją pierwszą trylogią Cronache del Mondo Emerso (Kroniki Świata Wynurzonego). Zostały one wydane przez wydawnictwo Mondadori, w Polsce wydało je wydawnictwo Videograf. Wszystkie części tej trylogii znalazły się w pierwszej dziesiątce na liście bestsellerów we Włoszech. Następna trylogia nosiła tytuł Le Guerre del Mondo Emerso (Wojny Świata Wynurzonego), a jej pierwsza część Sekta Zabójców została wydana w nakładzie 300 000 egzemplarzy.
Źródło: Wikipedia


Sophie di Angelo

11 komentarzy:

 1. jeee, po prostu miłość i już ♥ kocham tę serię :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś, kiedyś miałam tę serię w planie, ale jakoś mi przeszło i póki co raczej podziękuję :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Powiem tak; książka seria absolutnie mnie nie zainteresowała, ale dla odmiany zainteresował mnie wygląd autorki. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. czytałam póki co pierwszą część tej trylogii
  ta przede mną, ale z pewnością po nią sięgnę :)

  ps. recenzja dopisana do wyzwania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantasy to moja pięta achillesowa i chyba nic już tego nie zmini.

  OdpowiedzUsuń
 6. Już niedługo zabieram się za tom pierwszy :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Na półce czekają sobie dwie części tej trylogii, więc zabiorę się za nie na pewno. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Masz naprawdę świetnego bloga :)
  Mam do Ciebie ogromną prośbę, może proszę o zbyt wiele, ale to bardzo ważne.
  Wymyśliłam pewną akcję na moim blogu, tak właściwie cały ten blog to już jedna wielka akcja!
  Jeśli zechcesz mi pomóc, albo przynajmniej się przyłączyć - obserwując, będę Ci niezmiernie wdzięczna. Wszystko jest napisane w najnowszej notce.
  Mogę zmienić świat tylko z tobą :)
  f-me-i-am-famous.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam jeszcze pierwszej części, ale brzmi ciekawie:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo