Ekranizacje książek w 2017 roku #1

Dobra książka to nie tylko źródło inspiracji dla czytelników, ale i dla scenarzystów oraz reżyserów, który chętnie przenoszą na duże i małe ekrany intrygujące tytuły, sięgając przy tym nie tylko po najnowsze, popularne książki, ale i napisane kilka, a nawet kilkadziesiąt lat temu perełki. W 2017 roku nie zabranie wszelkiej maści ekranizacji oraz adaptacji - kinowych, serialowych oraz animowanych. Dla każdego znajdzie się coś dobrego! 

Poniżej znajdziecie zbiór wszystkich zapowiedzianych ekranizacji oraz adaptacji książkowych lub komiksowych na pierwszą połowę 2017 roku, zarówno tych kinowych, jak i serialowych. Brakujące lub niepotwierdzone jeszcze dane będą systematycznie uzupełniane. Nie krępujcie się napisać, jeżeli już znacie polskie tytuły lub daty nadchodzących premier!

Kot Bob i ja (A Street Cat Named Bob)
Polska premiera: 13 stycznia 2017
Reżyseria: Roger Spottiswoode
Scenariusz: Tim John, Maria Nation
Obsada: Luke Treadaway, Ruta Gedmintas, Joanne Froggatt, Kot
Książka: Kot Bob i ja. Jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy - James Bowen
Opis: Niezwykła, poruszająca historia uzależnionego od narkotyków ulicznego grajka Jamesa Bowena, któremu w powrocie do rzeczywistości i normalnego życia pomógł... kot. Rudy, pewny siebie, chadzający (jak to kot) własnymi ścieżkami, niezależny, chimeryczny kot o najbardziej zwykłym imieniu - Bob. Ale to wszystko, co jest w nim zwykłego. 


Seria niefortunnych zdarzeń (Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events)
Polska premiera: 13 stycznia 2017
Reżyseria: Barry Sonnenfeld
Scenariusz: Mark Hudis
ObsadaNeil Patrick Harris, Patrick Warburton, Malina Weissman
Książka: seria książek "Seria niefortunnych zdarzeń" - Lemony Snicket
Opis: „Seria niefortunnych zdarzeń” to ośmioodcinkowy serial na podstawie bestsellerowego cyklu książek napisanych przez Daniela Handlera (pod pseudonimem Lemony Snicket), z laureatem nagród Emmy i Tony, Neilem Patrickiem Harrisem w jednej z głównych ról — opowiada tragiczną historię sierot Baudelaire (Wioletki, Klausa i Słoneczka), których nikczemny opiekun, Hrabia Olaf, nie cofnie się przed niczym, by przejąć należny im spadek. Rodzeństwo szuka wskazówek umożliwiających wytłumaczenie zagadkowej śmierci rodziców, ale musi na każdym kroku uważać na Olafa, który skrywa się pod różnymi przebraniami i co chwila opracowuje nowy podstępny plan.


Amerykańska sielanka (American Pastoral)
Polska premiera: 27 stycznia 2017
Reżyseria: Ewan McGregor
Scenariusz: John Romano
Obsada: Ewan McGregor, Jennifer Connelly, Dakota Fanning
Książka: Amerykańska sielanka - Philip Roth
Opis: Seymour (Ewan McGregor) ma wszystko, co Ameryka lat 60-tych definiowała jako szczęście: piękną żonę Dawn (Jennifer Connelly), dobrą pracę, wymarzony dom na wsi i ukochaną córkę, Merry (Dakota Fanning). Dzień, w którym dowiaduje się, że jego jedyne dziecko jest zdolne do brutalnych ataków terroryzmu, będzie ostatnim dniem jego dotychczasowego życia. Czy amerykański sen o szczęściu, pokoju i dobrobycie był tylko marzeniem jednego pokolenia?

Był sobie pies (A Dog's Purpose)
Polska premiera: 17 luty 2017
Reżyseria: Lasse Hallström
Scenariusz: Cathryn Michon
Obsada: Britt Robertson, K. J. Apa, John Ortiz, Dennis Quaid
Książka: Był sobie pies - Bruce Cameron
Opis: Najlepszym przyjacielem człowieka jest pies, to fakt. A kto jest najlepszym przyjacielem psa? Bailey, czworonożny bohater tej opowieści nie ma wątpliwości: jego psie życie ma sens tylko u boku pewnego chłopca o imieniu Ethan. Gdy obaj są szczeniakami, wszystko sprowadza się do zabawy. Gdy dorastają, Ethan zamiast za piłką ugania się za dziewczynami, czasem wdaje się w bójkę – wtedy trzeba gryźć wroga w kostkę, a gdy zbije szybę sąsiadów, ktoś musi wziąć winę na siebie. Bailey jest więc szczęśliwy, bo jak każdy pies chce czuć się w życiu potrzebny. Nadchodzi jednak moment, w którym drogi przyjaciół się rozchodzą, a życie Ethana przestaje rozpieszczać. Wtedy Bailey musi wykazać się nad-psią siłą, by odnaleźć przyjaciela i podać mu pomocną łapę.


Milczenie (Silence)
Polska premiera: 17 luty 2017
ReżyseriaMartin Scorsese
Scenariusz: Martin Scorsese, Jay Cocks
ObsadaAndrew Garfield, Adam Driver, Tadanobu Asano
KsiążkaMilczenie - Shūsaku Endō
Opis: XVII wiek. Dwaj młodzi misjonarze (Garfield i Driver) przedostają się potajemnie do Japonii, gdzie za wszelką cenę usiłują odszukać swojego zaginionego mistrza (Neeson). W kraju, gdzie wiara chrześcijańska jest karana śmiercią, ich przekonania i umiejętności przetrwania zostaną poddane najcięższej próbie.

Nocne życie (Live By Night)
Polska premiera: 17 luty 2017
Reżyseria: Ben Affleck
Scenairusz: Ben Affleck
Obsada: Ben Affleck
Książka: Nocne życie - Dennis Lehane
Opis: Boston, szalone lata dwudzieste w pełnym rozkwicie. Prohibicja spowodowała pojawienie się splątanej sieci podziemnych gorzelni, nielegalnych lokali, gangsterów i sprzedajnych policjantów. Joe Coughlin, najmłodszy syn znanego w Bostonie kapitana policji, już dawno odrzucił surowe zasady, w których go wychowano. Teraz, gdy drobne kradzieże z dzieciństwa odeszły w przeszłość, zajął się pracą dla najgroźniejszych gangsterów w mieście. Robi to dla zysku, dreszczu emocji i smaku życia na marginesie społeczeństwa. Joe rozpoczyna oszałamiającą wspinaczkę po szczeblach organizacji gangsterskiej, która rzuca go z Bostonu czasów jazzu do tętniącej życiem dzielnicy łacińskiej w Tampie i na słoneczną Kubę.


Wielkie kłamstewka (Big Little Lies)
Premiera: 19 luty 2017
Reżyseria: Jean-Marc Vallée
ScenariuszDavid E. Kelley
Obsada: Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley
Książka: Wielkie kłamstewka - Liane Moriarty 
Opis: Trzy kobiety – nieśmiała, skryta i przebojowa spotykają się któregoś dnia, kiedy ich dzieci idą do przedszkola. Nie wiedzą, że pozornie drobna zmiana przewróci ich życie do góry nogami, a sielska rzeczywistość na przedmieściach Sydney to jedynie pozory. „Wielkie kłamstewka” to opowieść o byłych mężach i drugich żonach, matkach i córkach oraz burzach w szklance wody, a także niebezpiecznych kłamstwach, w których trwamy, by doczekać jutra. Żyjemy, żeby kłamać, czy kłamiemy, żeby żyć? Oto jest pytanie.

Ukryte działania (Hidden Figures)
Polska premiera: 24 luty 2017
Reżyseria: Theodore Melfi
Scenariusz: Theodore Melfi, Allison Schroeder
ObsadaTaraji P. Henson, Octavia Spencer, Janelle Monáe
Książka: Ukryte działania - Margot Lee Shetterly 
Opis: Niezwykła, nieznana do tej pory prawdziwa historia trzech błyskotliwych kobiet afro-amerykańskiego pochodzenia, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA. Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, pomogły wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, astronautę Johna Glenna, inicjując tym samym kosmiczny wyścig między światowymi mocarstwami.

T2: Trainspotting
Polska premiera: 3 marca 2017
Reżyseria: Danny Boyle
Scenariusz: John Hodge
ObsadaEwan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller
Książka: Trainsportting 2 - Irvine Welsh
Opis: Druga część kultowego filmu lat dziewięćdziesiątych XX wieku, dzięki której poznamy dalsze losy Marka Rentona (Ewan McGregor). Dowiemy się, czy rzeczywiście udało mu się wyrwać na dobre z brudnego, podziemnego życia Edynburga i heroinowego nałogu, przestępczego półświatka, w którym każdy czyn motywowany jest narkotykowym głodem.

7 razy dziś (Before I Fall)
Premiera: 3 marca 2017
ReżyseriaRy Russo-Young
ScenariuszMaria Maggenti
ObsadaZoey Deutch, Halston Sage, Logan Miller, Kian Lawley
Opis: Nazywam się Sam Kingston. Jestem popularna, mam przystojnego chłopaka i szalone przyjaciółki, z którymi świetnie się bawię. Czuję się lepsza od nudnych kujonów i śmieję się z dziewczyn, które nigdy nie dostały liściku miłosnego. Robię, co chcę i kiedy chcę. Nie obchodzi mnie, czy kogoś zranię, bo i tak wszystko uchodzi mi na sucho. Aż do dzisiaj…
Wychodzę z imprezy. Oślepiają mnie światła samochodu jadącego z naprzeciwka. Czuję niewyobrażalny ból. Spadam w niekończącą się pustkę. Umarłam? A jednak budzę się w swoim łóżku. Tylko że znów jest piątek 12 lutego, a ja od nowa przeżywam ten sam dzień. Czy naprawdę zasłużyłam na tak surową karę? Chcę tylko odzyskać moje idealne życie. Bo przecież było idealne, prawda?


Logan: Wolverine
Polska premiera: 3 marca 2017
Reżyseria: James Mangold
ScenariuszMichael Green, Scott Frank, James Mangold
ObsadaHugh Jackman, Patrick Stewart
Książka: Old Man Logan - Mark Millar (komiks)
Opis: Zmęczony życiem Wolverine czuje się zagubiony w świecie, w którym zdziesiątkowani mutanci X-Men żyją na marginesie społeczności ludzkiej. Jego mentor Charles Xavier (Patrick Stewart - seria "Star Trek"), znany jako Profesor X, przekonuje go, by wziął udział w ostatniej misji, w której stawką jest życie młodej dziewczyny, jedynej nadziei rasy mutantów.

Chata (The Shack)
Polska premiera: 10 marca 2017
Reżyseria: Stuart Hazeldine
Scenariusz: John Fusco
Obsada Sam Worthington, Octavia Spencer, Aviv Alush
Książka: Chata - William Paul Young
Opis: Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy. List wydaje się pochodzić od samego Boga. Pełen wątpliwości i obaw Mack decyduje się na spotkanie z nieznanym, które okaże się być niezwykłym doświadczeniem pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat.

Piękna i Bestia (Beauty and the Beast)
Polska premiera: 17 marca 2017
Reżyseria: Bill Condon
Scenariusz Stephen ChboskyEvan Spiliotopoulos
ObsadaEmma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Kevin Kline
Książka: Piękna i bestia - Jeanne-Marie Leprince de Beaumont
Opis: Bella, błyskotliwa, piękna i niezależna młoda kobieta, szukając zaginionego ojca, trafia do ponurego zamku Bestii. Uwięziona w tajemniczej posiadłości dziewczyna z czasem zaprzyjaźnia się z jej zaczarowanymi mieszkańcami. Tam poznaje Bestię… Mimo początkowego przerażenia Bella stopniowo zaczyna dostrzegać dobre serce i duszę Księcia, uwięzionego w ciele potwora…

Azyl (The Zookeeper's Wife)
Polska premiera: 24 marca 2017
Reżyseria: Niki Caro
Scenariusz: Angela Workman
Obsada: Jessica Chastain, Daniel BrühlJohan Heldenbergh
Książka: Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo - Diane Ackerman
Opis: Prawdziwa opowieść o Janie i Antoninie Żabińskich: twórcach warszawskiego ZOO, którzy podczas wojny ocalili przed śmiercią setki przeszmuglowanych uciekinierów z getta. Ukrywali ich na terenie ogrodu, w piwnicy swojej willi i w klatkach po zabitych lub zaginionych zwierzętach. Dla kamuflażu gościom nadawano zwierzęce przezwiska, a zwierzęta nosiły ludzkie imiona.

The Lost City of Z
Premiera: 24 marca 2017
ReżyseriaJames Gray
ScenariuszJames Gray
ObsadaCharlie Hunnam, Robert Pattinson, Tom Holland
Książka: Zaginione miasto Z - David Grann
Opis: Rok 1925. Brytyjski odkrywca, Percy Fawcett, wyrusza do amazońskiej dżungli w poszukiwaniu legendarnej cywilizacji.


Wilson
Premiera: 24 marca 2017
Reżyseria: Craig Johnson
ScenariuszDaniel Clowes
Obsada: Woody Harrelson, Judy Greer, Laura Dern, Cheryl Hines
Książka: Wilson - Daniel Clowes (komiks)
Opis: Mężczyzna w średnim wieku spotyka swoją nastoletnią córkę po raz pierwszy.

Ghost in the Sheel
Polska premiera: 31 marca 2017
Reżyseria: Rupert Sanders
Scenariusz: Jamie Moss, Jonathan Herman
ObsadaScarlett Johansson, Pilou Asbæk, Takeshi Kitano
Książka: Ghost in the Shell - Masamune Shirow (manga)
Opis: Film oparty na kultowej mandze pod tym samym tytułem. Major do zadań specjalnych, jedyna taka na świecie cyborgiczna hybryda człowieka i robota (Scarlett Johansson), stoi na czele elitarnej jednostki Section 9, specjalizującej się w walce z najniebezpieczniejszymi przestępcami. Section 9 czeka największe wyzwanie w historii jednostki. Stanie przed obliczem wroga, którego jedynym celem jest wymazanie postępów technologii wirtualnej Hanka Robotic’s.

Trzynaście powodów (13 Reasons Why)
Polska premiera: 31 marca 2017
Reżyseria: Tom McCarthy
Scenariusz: Brian Yorkey
Obsada: Dylan Minnette, Katherine Langford, Brandon Flynn
Opis: Serial oryginalny Netflix „13 powodów”, na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Jaya Ashera, opowiada historię Claya Jensena (Dylan Minnette), który pewnego dnia po powrocie ze szkoły znajduje przed drzwiami swojego domu tajemniczą paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah Baker, jego koleżankę z klasy i szkolną miłość, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. W nagraniach Hannah zdradza trzynaście powodów, dla których postanowiła odebrać sobie życie. Czy Clay jest jednym z nich?

American Gods
Premiera: Kwiecień 2017
Obsada Ricky Whittle, Ian McShane, Emily Browning
Książka: Amerykańscy bogowie - Neil Gaiman
Opis: Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesday, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój...

Dzieciak rządzi (The Boss Baby)
Polska premiera: 21 kwietnia 2017
Reżyseria: Tom McGrath
Scenariusz: Michael McCullers
Obsada: Alec Baldwin, Steve Buscemi, Jimmy Kimmel
Książka: The Boss Baby - Marla Frazee (komiks)
Opis: Pewnego dnia w życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Tim natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w rodzinnym domu. Gdy Tim postanawia odzyskać utraconą pozycję, natrafia na trop tajemnego spisku, który może zmienić równowagę sił na świecie. Przekonuje się przy tym, że kluczem do tajemnicy jest jego młodszy brat.  Rywale muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach, ocalić rodziców, przywrócić porządek na świecie i udowodnić, że więzy rodzinne są siłą, której nic nie jest w stanie pokonać.

Krąg (The Circle)
Polska premiera: 28 kwietnia 2017
Reżyseria: James Ponsoldt
ScenariuszJames Ponsoldt
ObsadaEmma Watson, Tom Hanks, Karen Gillan
Książka: Krąg - Dave Eggers
Opis: Mae Holland (Emma Watson) zostaje zatrudniona w Kręgu – najpotężniejszej na świecie firmie internetowej. Jest zafascynowana jej nowoczesnością, rozmachem oraz osobą wizjonerskiego założyciela – genialnego Eamona Baileya (Tom Hanks). Z czasem praca w Kręgu pochłania dziewczynę bez reszty, a jej rola w korporacji ewoluuje w niepokojący sposób. Stając się pionkiem w przewrotnej grze Baileya, Mae nie dostrzega zagrożeń, jakie rodzi miejsce zatrudnienia. Dopiero gdy odkrywa przerażającą prawdę o Kręgu, zrobi wszystko, by wyrwać się z macek organizacji. Nie ma jednak pojęcia, jak daleko sięgają wpływy pracodawców i ich potęga inwigilacji.


Lady M. (Lady Macbeth)
Polska premiera: 28 kwietnia 2017
ReżyseriaWilliam Oldroyd
ScenariuszAlice Birch
Obsada: Florence Pugh, Cosmo Jarvis, Christopher Fairbank
Książka: Powiatowa lady Makbet - Nikołaj Leskow
Opis: Wielka Brytania, XIX wiek. Młodziutka Katherine wychodzi za mąż za znacznie starszego i majętnego właściciela ziemskiego, lecz jest lady jedynie z nazwy. Przyszło jej bowiem żyć w świecie mężczyzn, którzy traktują ją wyłącznie jako piękny bibelot. Coś, na co przyjemnie popatrzeć, czym można się podniecić lub w wyjątkowych sytuacjach pochwalić, a co nie powinno mieć własnej woli. Nie wspominając o ambicjach, marzeniach czy pragnieniach. Śmiertelnie znudzona egzystencją w ciasnych ścianach domu męża, Katherine korzysta z każdej okazji, by zaznać choć odrobinę wolności na pobliskich wrzosowiskach. Gdy Katherine spotyka bezczelnego, emanującego seksualną energią Sebastiana, nowego pracownika swego męża, zaczyna przechodzić wewnętrzną przemianę.

Strażnicy Galaktyki vol. 2 (Guardians of the Galaxy Vol. 2)
Polska premiera: 5 maja 2017
Reżyseria: James Gunn
Scenariusz: James Gunn
ObsadaChris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Bradley Cooper
Książka: Strażnicy galaktyki - Dan Abnett, Andy Lanning
Opis: Peter Quill z drużyną wyrzutków kontynuuje podróż przez kosmos i jako obrońca galaktyki stawia czoła nowym niebezpieczeństwom. Poznaje także prawdę o swoim ojcu oraz jego dziedzictwie. 

The Dinner
Premiera: 5 maja 2017
Reżyseria: Oren Moverman
Scenariusz: Oren Moverman
ObsadaRichard Gere, Steve Coogan, Laura Linney
Książka: Kolacja - Herman Koch
Opis: Dwie małżeńskie pary spotykają się w ekskluzywnej restauracji na z pozoru kurtuazyjnej pogawędce przy kolacji. Do omówienia mają jednak bardzo poważny problem dotyczący ich nastoletnich synów. Gdy wystrojone kelnerki wnoszą na stół kolejne dania, a neutralne tematy niepokojąco szybko się wyczerpują, atmosfera wyraźnie się zagęszcza. Trudno przewidzieć, jaki będzie finał starcia charyzmatycznego polityka z byłym nauczycielem historii. Nie wróży to jednak wiele dobrego, gdy wieczór zaczyna się od słów „Musimy porozmawiać o naszych dzieciach”.

Król Artur: Legenda miecza (King Arthur: Legend of the Sword)
Premiera: 12 maja 2017
Reżyseria: Guy Ritchie
Scenariusz: Joby Harold, Guy Ritchie, Lionel Wigram 
Obsada: Jude Law, Charlie Hunnam, Àstrid Bergès-Frisbey
Książka: The Legends of King Arthur and His Knights - James Knowles
Opis: Odważna historia cwanego młodzieńca Artura, który większość czasu spędza w zaułkach Londonium wraz ze swoją ferajną, nieświadomy losu, jaki jest mu pisany. Wszystko zmienia się jednak, gdy dostaje w swoje ręce miecz Excalibur — a wraz z nim przyszłość. Porażony mocą Excalibura Artur staje przed trudnym wyborem. Dołącza do buntowników z Ruchu oporu i podąża za tajemniczą młodą Ginewrą. Uczy się władać mieczem, aby zmierzyć się ze swoimi demonami i zjednoczyć lud w walce z tyranem Vortigernem, który ukradł należną mu koronę i zamordował jego rodziców, po czym ogłosił się królem.


Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul
Premiera: 19 maja 2017
Reżyseria: David Bowers
ScenariuszAdam Sztykiel, Brett Baer, Dave Finkel
ObsadaJason Drucker, Owen Asztalos, Charlie Wright 
Książka: Dziennik cwaniaczka. Droga przez mękę - Jeff Kinney
Opis: Greg przekonuje swoją rodzinę, aby udać się na wycieczkę i używa dziewięćdziesiątych urodzin babci jako przykrywkę dla swoich planów udziału w konwencie. 

Zwyczajna dziewczyna - Their Finest
Polska premiera: 26 maja 2017
Reżyseria: Lone Scherfig
ScenariuszGaby Chiappe
Obsada: Gemma Arterton, Sam Claflin, Bill Nighy, Jeremy Irons
Książka: Their Finest Hour and a Half - Lissa Evans
Opis: Ekipa filmowa usiłuje podnieść morale podczas II wojny światowej po atakach na Wielką Brytanię, kręcąc film propagandowy o roli kobiet.


Kapitan Majtas (Captain Underpants)
Premiera: 2 czerwca 2017
ReżyseriaRob Letterman
ScenariuszNicholas Stoller
ObsadaEd Helms, Kevin Hart, Thomas Middleditch, Nick Kroll
Książka: Kapitan Majtas - Dav Pilkey
Opis: Dwóch złośliwych dzieciaków, George Beard oraz Harold Hutchins, hipnotyzują swojego dyrektora szkoły i zmieniają go w postać z ich komiksu.


Wonder Woman
Polska premiera: 2 czerwca 2017
ReżyseriaPatty Jenkins
ScenariuszAllan Heinberg, Geoff Johns
Obsada: Gal Gadot, Chris Pine, Robin Wright, David Thewlis
Książka: Wonder Woman Earth - Grant Morrison
Opis: Diana, amazońska księżniczka, przybywa do cywilizowanego świata, stając się najpotężniejszą superbohaterką.
My Cousin Rachel
Premiera: 9 czerwca 2017
Reżyseria: Roger Michell
Scenariusz: Roger Michell
ObsadaRachel Weisz, Sam Claflin, Iain Glen, Holliday Grainger
KsiążkaMoja kuzynka Rachela - Daphne Du Maurier
Opis: Filip Ashley od dzieciństwa mieszka z wujem, zatwardziałym starym kawalerem, w cichej posiadłości ziemskiej w Kornwalii. Pewnej zimy Ambroży Ashley postanawia wyjechać dla poratowania zdrowia do słonecznej, ciepłej Italii. Tam poznaje tajemniczą Rachelę Coryn i wkrótce decyduje się ją poślubić. Filip dowiaduje się o całej sprawie z listów wuja - dziwnych, pełnych niedomówień, a w końcu nawet alarmujących. Nieznana Rachela jawi się młodemu człowiekowi jako demon zła, przebiegłości i występku. Kiedy więc Ambroży Ashley umiera we florenckiej willi żony, Filip nie wierzy, że była to śmierć z przyczyn naturalnych i postanawia napiętnować zabójczynię. Wkrótce po powrocie do Kornwalii dostaje od niej list...


***

Ja na pewno muszę nadrobić po sesji "Serię niefortunnych zdarzeń" i już czekam z niecierpliwością na "Trzynaście powodów", ponieważ książka była świetna. "Amerykańska sielanka" brzmi obiecująco, ale do kina raczej się nie wybiorę. Nie odmówię sobie obejrzenia wszystkich adaptacji komiksów (no może poza "Loganem") oraz "The Boss Baby". "Lady M." oraz "Chata" zapowiadają się genialnie, mam nadzieję, że takie będą. "Azyl" oraz "7 razy dziś" trafiają na listę do obejrzenia kiedyś. "Krąg" wydaje się niestety średnio interesujący, a "Piękna i bestia" jakoś w ogóle mnie nie ciągnie. Jedyna księżniczka Disneya czytająca namiętnie książki ;), a jednak animacji nigdy nie lubiłam. 

Wybieracie się lub czekacie na któryś z tych filmów?

Sophie di Angelo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo