Dziecko wspomnień - Steena Holmes


"Dziecko wspomnień" to nowa książka autorki "Szukając Emmy". Ciekawie zapowiadający się thriller psychologiczny został niedawno wydany przez Wydawnictwo Kobiece. Zapraszam do obejrzenia wideorecenzji i spróbowania swoich sił w konkursie, gdzie do wygrania jest nowy egzemplarz ww. książki.

OPIS: Brian jest zachwycony, gdy dowiaduje się, że jego żona Diana jest w ciąży. Pora na dziecko nie jest jednak najlepsza – Diana właśnie otrzymała awans w pracy, a Brian musi jechać do Londynu pomóc przy otwieraniu nowego biura.
Rok później Diana nie potrafi sobie wyobrazić życia bez swej pięknej córeczki Grace. Bije się z myślami, czy wracać do pracy – tak niechętnie zostawia dziewczynkę samą. Sprawy komplikuje to, że Brian musiał zostać w Londynie na dłużej, niż wcześniej przewidywali. Kiedy Diana zaczyna zauważać dziwne zachowanie najbliższych, uświadamia sobie, że nie wszystko jest takie, jakie się wydaje. Czyżby chodziło o straszne, niewyjaśnione do tej pory zdarzenia z przeszłości?


Tytuł oryginału: The Memory Child Liczba stron: 236 Ocena: 6/10

Sophie di Angelo

2 komentarze:

  1. Książka właśnie czeka na mojej półce - mam nadzieję, że przypadnie mi do gustu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie lubię książek obyczajowych, jak się nad tym zastanowić to ogólnie dziwny gatunek książki, a z drugiej strony potem do klasyki powieści wchodzą właśnie takie utwory, bo podobno obrazują życie ówczesnych ludzi. Ciekawe czy ich (znaczy ludzi powiedzmy z XIX i XX wieku) też tak nudziło czytanie tych książek jak nudzi nas, bo mają opowiadać o rzeczywistości a ją przekłamują, podkoloryzowują, czy co tam dusza zapragnie, w każdym razie współczesnego sobie czytelnika raczej irytują.
    To taka dygresja.
    Szkoda, że "Dziecku wspomnień" nie wyszło bycie thrillerem ;<

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo