Przedpremierowo: W spojrzeniu wroga - Amie Kaufman, Meagan Spooner

W marcu tego roku na polskim rynku pojawiła się długo oczekiwana przeze mnie premiera - "W ramionach gwiazd". Od pierwszych stron zakochałam się w tej historii, więc nie mogłam się doczekać wieści o kolejnym tomie. Bardzo się ucieszyłam, gdy dowiedziałam się, że i drugi tom "W spojrzeniu wroga" i trzeci "W sercu światła" ukażą się tego samego dnia - już w styczniu 2017 roku!

Kapitan Lee jest już legendą na planecie Avalon - sprytna i bezwzględna wydaje się nienawidzić buntowników. Dowodzi ona oddziałami żołnierzy, którzy mają chronić ludność cywilną i powstrzymywać rebeliantów czających się na okolicznych bagnach. 
Flynn jest jednym z fianna - rebeliantów. Jego siostra zginęła w jednym ze stać z żołnierzami. Wie, że musi uzyskać odpowiedzi i cudem udaje mu się uwięzić kapitan Lee. Jego ludzie są jednak rządni krwi i chłopak staje przed wyborem - dać im zabić żołnierkę, czy ocalić życie swojego wroga?

"Ryzykanctwo to nie to samo co odwaga. Odważny jest ten, kto chroni słabszych przed niebezpieczeństwem."

"W spojrzeniu wroga" było dla mnie naprawdę wielkim zaskoczeniem. Takiego zwrotu akcji to ja się nie spodziewałam! Oczywiście wiedziałam, że każdy tom będzie miał innych, głównych bohaterów (jednak nie zapomnijcie, że te wszystkie historie się łączą, więc jeszcze spotkacie swoich ulubieńców), ale nie wiedziałam, że i klimat opowieści będzie się tak diametralnie różnił! "W ramionach gwiazd" jest takie intymne i delikatne. Bohaterowie są jednymi ocalałymi z katastrofy statku, którzy lądują na bezludnej plecie. Teraz jednak czytelnik trafia na planetę Avalon - zamieszkaną przez fianna i trodaire - buntowników i żołnierzy.

Drugi tom trylogii "Starbound" różni się jednak jeszcze na wiele innych sposobów. Pomiędzy rozdziałami znajdziemy intrygujące fragmenty - będące ni to snem, ni to wspomnieniem (w pierwszej części były to kolejne części przesłuchania). Do tego występuje taka jakby zamiana w rolach - to dziewczyna jest żołnierzem. Ze względu na nieustający konflikt na Avalonie, "W spojrzeniu wroga" jest brutalniejsze, poważniejsze, jakieś takie bardziej dosadne. Czyta się z zapartym tchem!

"Ma piękne, jakby rzeźbione rysy i podbródek tak idealny, że mam ochotę go uderzyć. Cień zarostu wzdłuż żuchwy tylko podkreśla kształt twarzy. Zdaję sobie sprawę, że chłopcy tacy jak on bez wyjątku wyrastają na drani, ale z tej odległości dostrzegam tylko jego niezwykłą urodę. Wygląda jak stworzony przez artystę. Widząc takich facetów, aż chce się uwierzyć w Boga."

Czy pomiędzy padającymi strzałami i oskarżeniami jest miejsce na romans? A zwłaszcza pomiędzy żołnierką polującą bezwzględnie na rebeliantów i buntownikiem wierzącym w to, o co walczy? Myślę, że musicie przeczytać "W spojrzeniu wroga", aby zobaczyć, jak genialnie piszą i kreują fabułę autorki. Sami nie zgadnięcie rozwinięcia tego wątku... Ten tom zaskoczył mnie wiele razy, ale gdy przeczytałam ostatnią stronę byłam absolutnie zachwycona.

Premiera: 18 stycznia 2017 r.
Tytuł oryginału: This Shattered World Tom: 2/3
Liczba stron: 345 Ocena: 9/10
Oryginalne tytuły trylogii "Starbound" są dość... specyficzne. Jednak bardzo mi się podobają polskie tłumaczenia, ponieważ są taaakie przemyślane. Nie tylko są wolnym (czasami bardzo) tłumaczeniem oryginalnych, ale też idealnie pasują do treści. I do tego te okładki! Choć może modele nie w każdym przypadku grzeszą urodą, to kolorystyka jest przewspaniała. Na żywo będą wyglądać fenomenalnie. 

"Mój świat rozerwano i zszyto na nowo już tyle razy, że został ze mnie zlepek postrzępionych ścinków– niezdolny myśleć, niezdolny odczuwać niczego poza drętwotą."

Jeżeli nie czytaliście jeszcze "W ramionach gwiazd" koniecznie to nadróbcie! Kolejne tomy trylogii "Starbound" są zachwycające. Każda na swój sposób. "W spojrzeniu wroga" ma do zaoferowania niepowtarzalną, mroczną historię oraz niezwykle interesujących bohaterów, od historii których nie będziecie mogli się oderwać.

Jeżeli nie chcecie przegapić żadnych newsów, polubcie konieczne oficjalny fanpage W ramionach gwiazd 
Najciekawsze cytaty z "W spojrzeniu wroga" znajdziecie na Nicole's quotes.

Sophie di Angelo

1 komentarz:

  1. Jestem w trakcie lektury i mam bardzo pozytywne przeczucia, co do dalszych tomów tej gwiezdnej serii :)
    Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo