Wielki Błękit - Veronica Rossi

Tytuł oryginału: Into the Still Blue
Seria: Przez burze ognia
Tom: 3/3
Liczba stron: 365
"Wielki Błękit" to zakończenie bardzo udanej trylogii autorstwa Veronici Rossi. Nie będę ukrywać, że odkładałam lekturę w czasie, jednak nie dlatego, że nie chciałam jej czytać... Zwyczajnie nie chciałam kończyć swojej przygody z tym światem! Kolejne zakończenia świetnych trylogii mnie rozczarowywały, nie chciałam takiego pożegnania w tym przypadku. Jak się jednak okazało, Veronica Rossi potrafi równie dobrze zacząć historię, co ją zakończyć. Zapraszam do obejrzenia recenzji!

OPIS: Aria i Perry są o krok od Wielkiego Błękitu – miejsca, gdzie nie ma eteru i niebo nie płonie. By się tam znaleźć, muszą uratować porwanego Cindera, bo tylko z nim przedostaną się na drugą stronę eterowej ściany.
Czy Osadniczka i Dzikus zdołają skłonić do współpracy skłócone od stuleci plemiona, zanim nieokiełznany żywioł pochłonie ich świat? Czy znajdą szczęście pod czystym niebem?
Ocena: 8/10.

Sophie di Angelo

7 komentarzy:

 1. Chciałabym poznać tę trylogię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam już całość tej trylogii :) Zakończenie mi się podobało, ale pierwsza część tego tomu była dla mnie mniej dynamiczna - może przez to, że w poprzednich tomach bohaterowie przemierzali ogromne odległości, a tutaj jako więźniowie mieli troszkę ograniczone możliwości :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam tak z "Darem Juli" też ją odkładałam bo było mi tak żal, że to już koniec :<
  I bardzo chcę przeczytać. Jestem ciekawa jak się skończy :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba muszę gdzieś sobie zanotować tę trylogię ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przede mną nadal pierwszy tom. Nie wiem dlatego nie sięgnęłam po niego skoro mam go na półce już od roku

  OdpowiedzUsuń
 6. Wkrótce mam zamiar zabrać się za tę powieść, chociaż nie bardzo mam ochotę żegnać się z bohaterami tej historii. Jednak ciekawość jak to wszystko się rozegra, jak zawsze jest silniejsza od całej reszty :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Również z żalem stwierdzam, że jeszcze nie miałam okazji przeczytać, ale wszystko przede mną ^^

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo