Zapowiedź: „Michael Vey. Więzień celi nr 25” Richard Paul Evans

„Michael Vey więzień celi nr 25” rozkochał w sobie tysiące amerykańskich nastolatków oraz ich rodziców i nauczycieli. Bestsellerowa powieść przygodowa o nadziei, lojalności, odwadze i miłości syna do matki. Prawdziwy hit w literaturze dla młodzieży.

Jestem Michael Vey. Jestem więźniem samego siebie. To moja historia. Może trochę dziwna, lecz moja. Mam 14 lat i jestem zwyczajnym nastolatkiem, jakich wielu. Jak ty i twoi rówieśnicy. Czasem zwracam na siebie uwagę przez moją chorobę – zespół Tourette’a – spokojnie, da się z tym żyć! Mam w sobie coś jeszcze – prąd elektryczny. Nie wszyscy o tym wiedzą. To czyni mnie wyjątkowym. Z tego właśnie powodu ktoś stara się mnie złapać.


Richard Paul Evans, doskonale znany jest już polskim czytelnikom z takich książek jak „Stokrotki na śniegu”,  „Dotknąć nieba”, czy „Bliżej słońca”.
Wszystkie jego powieści gościły na listach hitów „The New York Timesa”. Ich nakład sięgnął jedenastu milionów egzemplarzy. Aż cztery z nich doczekały się ekranizacji.

Jego książki przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków. Do dziś w wielu krajach biją kolejne rekordy sprzedaży. W Polsce do tej pory wydano 12 jego książek.

Pisarz, podobnie jak jego syn, cierpi na schorzenie zwane zespołem Tourette'a. Temat choroby podejmuje w swojej pierwszej książce napisanej dla młodzieży - „Michael Vey więzień celi nr 25”.

Evans mocno angażuje się w pracę na rzecz zaniedbanych i wykorzystywanych dzieci. Założył organizację charytatywną „The Christmas Box House International”, której działalność została wyróżniona prestiżowymi nagrodami: „Washington Times Humanitarian of the Century Award” i „Volunteers of America National Empathy Award”.

Oficjalny polski trailer:


Premiera: 12 kwietnia

Sophie di Angelo

9 komentarzy:

 1. Po zapowiedziach, które widzę na blogach, wiem, że muszę mieć tę książkę. Zwiastun też wygląda ciekawie. Czekam na Twoją recenzję :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że dostanę książkę, zacznijmy od tego. XD

   Usuń
  2. Okej, na pewno dostanę, więc będzie recenzja, ale dopiero po 11 kwietnia. ;)

   Usuń
 2. Intrygująca zapowiedź, wydaje się być czymś "świeżym" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na początku pomyślałam sobie, że książka wydaje się być przeciętna, jednak po obejrzeniu dodatkowo traileru nabrałam na nią ochotę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się całkiem ciekawie. Dobry pomysł na książke z tego gatunku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaczynam być coraz bardziej ciekawa tej książki :) Coś czuję, że będę sobie w "brodę pluła", że jednak nie zgłosiłam się do recenzji :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Będzie to bardzo ciekawa książka, już zacieram łapki na nią;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo