Zapowiedź: "Kakrachan" Olis Nari Lang

Hej, dostałam dzisiaj propozycje zrecenzowania książki, która naprawdę mnie zaintrygowała. Postanowiła więc co nieco Wam ją przybliżyć, ponieważ zapowiada się świetna książka, a to tygryski lubią najbardziej (gdy nie mają ochoty pisać recenzji ^^).


Książka nawiązuje do historical fiction, odwołując się do artefaktów i monumentalnych budowli starożytnych cywilizacji. Historia losów głównych bohaterów rozgrywa się w scenerii mitycznej Atlantydy, a pierwszy tom w jednej z ich kolonii.

Powstała z pasji autora do poszukiwania początków...

Kakrachan to zaskakujący debiut literacki autora równie tajemniczego jak opowieść, w którą wciąga.

Czytelnik wkracza w świat młodej Dalemy. Dziewczyna w 17. cyklu życia dowiaduje się o zdumiewających przedmiotach i budowlach, których istnienia nikt nie potrafi jej wyjaśnić. Z jednej strony jest otoczona ludźmi, którzy reprezentują ogromną wiedzę oraz władzę i nie boją się jej wykorzystywać, a z drugiej strony - spiskowcami, których motywów działania nie rozumie. Czy będzie chciała poznać te tajemnice? Jak mocno pożąda wiedzy, a jak bardzo marzy o władzy? W jaki sposób powinna interpretować zachowania najbliższych jej osób? Jak silne jest jej pragnienie miłości Zamira i dlaczego równocześnie się jej obawia?

Autor podsuwa wskazówki, które tylko pozornie ułatwiają rozszyfrowanie zagadek, a za chwilę tak zmienia bieg zdarzeń, że Czytelnik nie jest już pewien, czy wie więcej niż Dalema.

Kim byli Atlanci? Czy Atlantyda to mit? Czego możemy się dowiedzieć o naszych początkach? Jak wytłumaczyć zdumiewające do dziś monumenty dawnych cywilizacji? W jaki sposób rozszyfrować zagadki sprytnie poukrywane w tej niesamowicie wciągającej historii? Czy ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia? A może jest coś jeszcze? Odliczanie właśnie się zaczęło...

"Kakrachan" zainteresował mnie z dwóch powodów, po pierwsze, jak może zauważyliście, mam wręcz obsesję na punkcie mitologii, tak więc Atlantyda to zdecydowanie mój temat. Artefakty, historia, starożytne cywilizacje? Mów do mnie jeszcze! Pozycja zostanie wydana przez nowe wydawnictwo Azyl, a najbardziej ujęło mnie zdanie, które mówi o nim: "Dla nas książka to nie tylko jedna z wielu publikacji w ofercie wydawniczej. Książki, który wydajemy to historie, które muszą być przeczytane. Muszą, bo są tego warte."

Premiera 8 kwietnia! Zainteresowani? :)

Sophie di Angelo

8 komentarzy:

 1. Niestety nie dla mnie :(
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym to przeczytać...

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, że jestem zainteresowana, ale niestety w kwietniu mam przygotowania do egzaminów, więc skupię się bardziej na nauce, ale później, czemu nie? ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mmmm podoba mi się. Uwielbiam legendę o Atlantydzie! Do dziś czasem oglądam obydwie części bajki Disney'owskiej. :3

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie również ujęło podejście wydawnictwa a i temat książki ciekawy więc a jakże, przeczytam! :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka bardzo mnie zaintrygowała muszę przeczytać, gdzie można ją kupić

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo