Newsy ze świata Percy'ego Jacksona #8

Kilka dni temu na półki polskich księgarni zawitał Magnus Chase z ostatnim tomem trylogii - "Statkiem umarłych", ale to nie jedyne newsy, które czekają na Was w tym wpisie. Jesteście gotowi na absolutnie wyjątkowe zapowiedzi?

Magnus Chase czeka w księgarniach!

Październik 2017 roku to ostatni październik z Magnusem. Uwierzylibyście, że minęły dokładnie dwa lata od premiery "Miecz lata"? Ciekawe, czy czeka na nas jakaś wspaniała premiera od Ricka za rok o tej porze? A dla osób, które już tęsknią za nordyckimi bogami, to Rick Riordan nie wyklucza powrócenie do tego świata w przyszłości! Percy doczekał się trzech serii, a ja tam nadal cierpliwie czekam na nowe przygody Kane'ów!

OPIS: Magnus Chase, niegdyś bezdomny nastolatek, jest rezydentem hotelu Walhalla i jednym z wojowników Odyna. Jako syn Frejra, boga lata, płodności i zdrowia, Magnus nie ma wrodzonych skłonności do walki. Ma za to silnych i wiernych przyjaciół, między innymi elfa Hearthstone'a, krasnoluda Blitzena i walkirię Samirę, z którymi dokonał wielkich czynów – pokonali razem Wilka Fenrira i odebrali olbrzymom młot Thora, Mjöllnir. Teraz przed Magnusem najtrudniejsza próba.

Loki uwolnił sie z więzów. Z pomocą zastępów olbrzymów i zombi przygotowuje Naglfar, Statek Umarłych, do wyprawy przeciwko bogom Asgardu, która rozpocznie ostateczną bitwę, Ragnarök. Tylko Magnus i jego przyjaciele mogą powstrzymać Lokiego, ale najpierw muszą przepłynąć oceany Midgardu, Jötunheimu i Niflheimu i dotrzeć do Naglfara, zanim będzie gotowy wyruszyć w rejs. Po drodze spotkają zagniewane bóstwa morskie, nieprzyjaznych olbrzymów i złośliwego, ziejącego ogniem smoka. Ale największym wyzwaniem dla Magnusa okażą się jego własne demony. Czy ma w sobie to, czego potrzeba, by przechytrzyć podstępnego boga oszusta?

Pierwszy rozdział możecie przeczytać na rickriordan.pl!


➸ ➸ ➸

Nowa strona dla fanów Ricka Riordana!
W październiku ogłoszono otwarcie całkiem nowego portalu dla półbogów z całego świata! Bardzo popularna strona na Facebooku Percy Jackson stała się Read Riordan! Utworzony został też nowy Instagram oraz Twitter. Na stronie internetowej readriordan.com znajdziecie już parę artykułów, w tym quiz, kto jest twoim boskim rodzicem, przepis na niebieskie pączki czy kulisy powstawania kolorowanki. Oczywiście są tu również opisy wszystkich książek oraz całkiem nowe rysunki bohaterów (nie do końca udane moim zdaniem)!

➸ ➸ ➸

Komiksowe Kroniki rodu Kane
Chociaż komiksy na podstawie "Kronik rodu Kane" nie ukazały się w Polsce (mam nadzieję, że pasuje tu słowo jeszcze), to ostatni tom wyszedł w tym roku i można się już zapoznać z całością. Gorąco polecam, to moje ulubione komiksowe adaptacje książek Ricka Riordana.

OPIS: On powrócił - i to w kolorze! Apopis, bóg chaosu szykuje się do połknięcia słońca i pogrążenia świata w wiecznej ciemności. Carter i Sadie muszą dokonać niemożliwego, czyli zniszczyć węża raz na zawsze.


Wszystko, co musisz wiedzieć o bogach egipskich
Po sukcesie "Tajnych akt Obozu Herosów", najlepszego dodatku do serii o bogach olimpijskich, na 1-ego maja 2018 (tego samego dnia ma premierę 3 tom "Apolla") zapowiedziano podobny dodatek do serii "Kroniki rodu Kane" - "Brooklyn House Magician's Manual" (Podręcznik dla magów domu Brooklyńskiego), czyli wprowadzenie do świata egipskich bogów, potworów, hieroglifów i zaklęć!

OPIS: Bogowie, potwory i hieroglify! Przygotowany i zredagowany przez Cartera Kane'a (z sarkastycznymi uwagami jego siostry, Sadie) ten podręcznik jest oficjalnym przewodnikiem po egipskiej magii oraz bohaterach Kronik rodu Kane. 
➸ ➸ ➸

Odświeżone Kroniki rodu Kane 
W kwietniu 2018 roku w amerykańskich księgarniach ukaże się całkiem nowe wydanie trylogii "Kronik rodu Kane"!
➸ ➸ ➸

Koloruj z Magnusem
14-ego sierpnia 2018 roku ukaże się kolorowanka do serii "Magnus Chase i bogowie Asgardu"!
➸ ➸ ➸

Percy z obrazkami!

Ilustrowany. Percy. Jackson. Shut up and take my money!!! 
Ilustracje wykona John Rocco, którego mogliście już poznać w "Greckich bogach/herosach według Percy'ego Jacksona". Choć okładka mi się niekoniecznie podoba, to i tak jestem gotowa na Percy'ego w takim wydaniu! Zwłaszcza, że wygląda na to, że książka będzie miała podobny format, co ilustrowane Pottery. Premiera: 14 sierpnia 2018 r.


Sophie di Angelo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo