Ekranizacje książek w 2018 roku #2

W drugim kwartale 2018 roku nie zabranie ciekawych lub długo oczekiwanych ekranizacji! Co zobaczymy na dużym oraz małym ekranie w ciągu najbliższych trzech miesięcy?

Przeczytaj również: Ekranizacje książek w 2018 roku #1

Player One

Polska premiera: 6 kwietnia 2018
Reżyseria: Steven Spielberg
ScenariuszErnest Cline, Zak Penn
ObsadaTye Sheridan, Olivia, Cooke, Ben Mendelsohn, T.J. Miller
Książka: Player One - Ernest Cline
Opis: Rzeczywistość 2045 roku nie nastraja optymistycznie.  Świat znajduje się na skraju upadku i pogrążenia w chaosie. Wade Watts (Tye Sheridan) czuje, że żyje, tylko gdy ucieka do OASIS — wirtualnego uniwersum, w którym większość ludzi spędza całe dnie.  W OASIS można podróżować, przeżywać przygody i być kimkolwiek się zapragnie. Jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia. Ekscentryczny geniusz James Halliday (Mark Rylance), który stworzył OASIS, szuka godnego następcy. Organizuje trzyetapowy konkurs, w którym nagrodą jest olbrzymia fortuna i całkowita kontrola nad uniwersum.  Wade i jego przyjaciele z "Wielkiej Piątki" podejmują wyzwanie polegające na szukaniu skarbów w zakrzywionej rzeczywistości. W fantastycznym świecie — pełnym niespodzianek, ale i niebezpieczeństw — czeka ich zadanie ważniejsze niż sam konkurs. Muszą ocalić OASIS.


You Were Never Really Here
Premiera: 6 kwietnia 2018
Reżyseria: Lynne Ramsay
Scenariusz: Lynne Ramsay
ObsadaJoaquin Phoenix, Ekaterina Samsonov, Alex Manette
KsiążkaYou Were Never Really Here - Jonathan Ames
Opis: Niestroniący od przemocy weteran zajmuje się szukaniem zaginionych dziewcząt.

Piotruś królik
Polska premiera: 13 kwietnia 2018
ReżyseriaWill Gluck
Scenariusz: Will Gluck, Rob Leiber
Obsada: Rose Byrne, Gleeson Domhnall, Sam Neill, James Corden
Książka: Piotruś Królik - Beatrix Helen Potter
Opis: Złośliwy, niepokorny i ciekawski Piotruś Królik to postać wyjątkowa; na jego zuchwałych przygodach wychowują się kolejne pokolenia dzieci na całym świecie. W komedii „Piotruś Królik” wojna tytułowego bohatera z panem McGregorem (Domhnall Gleeson) przechodzi na zupełnie nowy poziom – być może najwyższy z możliwych. Walka toczy się, oczywiście, o kontrolę nad ogrodem pana McGregora oraz o serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki (Rose Byrne).


Życzenie śmierci
Polska premiera: 13 kwietnia 2018
ReżyseriaEli Roth
Scenariusz: Joe Carnahan
ObsadaBruce Willis, Vincent D'Onofrio, Elisabeth Shue
Książka: Death Wish - Brian Garfield
Opis: Paul Kersey (Bruce Willis) jest chirurgiem, który co dzień ratuje ludzkie życie. Gdy nieznani sprawcy dokonują brutalnego napadu na jego rodzinę, po raz pierwszy sam musi zwrócić się o pomoc. Policja pozostaje jednak głucha na jego apele. Zdesperowany mężczyzna postanawia więc własnoręcznie wymierzyć sprawiedliwość. Gdy uwagę mediów przyciągają zabójstwa kolejnych gangsterów, wszyscy zadają sobie jedno pytanie: giną oni z ręki bohatera czy bandyty? Wiedziony pragnieniem zemsty Kersey dostrzega, że może pomóc także innym. Nie każdemu podoba się jednak to, że mężczyzna staje ponad prawem, policja zaś jest coraz bliżej odkrycia tożsamości mściciela.

The Alienist
Polska premiera: 19 kwietnia (Netflix)
Obsada Daniel Brühl, Luke Evans, Dakota Fanning, Brian Geraghty
Książka: Alienista - Caleb Carr
Opis: „Alienista” to naturalistyczny serial psychologiczny osadzony w realiach Nowego Jorku czasów „wieku pozłacanego”. Jego głównym bohaterem jest genialny Laszlo Kreizler (w tej roli Daniel Brühl) — dociekliwy „alienista”, czyli zwolennik nowej, kontrowersyjnej metody leczenia schorzeń psychicznych, który jako jedyny może pomóc schwytać rytualnego mordercę młodych chłopców.


The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society 
Premiera: 20 kwietnia 2018
ReżyseriaMike Newell
ScenariuszDon Roos, Tom Bezucha
ObsadaLily James, Michiel Huisman, Glen Powell
KsiążkaStowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek - Mary Ann Shaffer, Annie Barrows
Opis: Jest rok 1946. Juliet, młoda pisarka, objeżdża zniszczoną Anglię, promując swą książkę i szukając tematu do następnej. Przypadkiem dowiaduje się o małej wyspie Guernsey, na której istnieje dziwne Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek. Powołali je podczas wojny rolnicy i gospodynie, by uratować kilka osób przed aresztowaniem. Ale jak się ma literatura do placka z obierek? Zaciekawiona Juliet odwiedza Guernsey.

The House of Tomorrow
Premiera: 20 kwietnia 2018
Reżyseria: Peter Livolsi
ScenariuszPeter Livolsi
ObsadaAsa Butterfield, Alex Wolff
KsiążkaThe House of Tomorrow - Peter Bognanni
Opis: Historia dwóch chłopców, z których jeden żyje w geodezyjnej kopule i jest wychowywany oraz uczony przez swoją ekscentryczną babkę.


Patrick Melrose
Premiera: 12 maja 2018
ObsadaBenedict Cumberbatch, Holliday GraingerJessica Raine
KsiążkaCykl: Patrick Melrose - Edward St Aubyn
OpisTocząca się w Londynie, Nowym Jorku i na Riwierze Francuskiej historia Patricka Melrose’a i jego relacji z despotycznym ojcem to bogata i świetnie skonstruowana przypowieść o bezbronności dzieci, ciężarze rodzicielstwa i koszmarze wspomnień, od których nie sposób się uwolnić.

On Chesil Beach
Premiera: 18 maja 2018
ReżyseriaDominic Cooke
ScenariuszIan McEwan
Obsada Saoirse Ronan, Billy Howle, Emily Watson
Książka: Na plaży Chesil - Ian McEwan
Opis: Czerwiec 1962 roku. Para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, by spędzić tam noc poślubną. Florence, córka biznesmena i filozofki, jest utalentowaną skrzypaczką marzącą o założeniu własnego kwartetu smyczkowego. Edward to zdolny absolwent historii interesujący się wpływem wielkich ludzi na kształt dziejów. Oboje z niepokojem myślą o chwili, gdy skonsumują swoje małżeństwo - ona boi się fizycznego zbliżenia, on obawia się, że nie sprosta czekającego mu zadaniu. Niemożność pokonania barier, nieumiejętność rozmowy o wspólnych problemach, doprowadzą do dramatu...

Twój Simon
Polska premiera: 15 czerwca 2018
ReżyseriaGreg Berlanti
ScenariuszElizabeth Berger, Isaac Aptaker
ObsadaNick Robinson, Katherine LangfordAlexandra Shipp
Książka: Simon oraz inni homo sapiens - Becky Albertalli
OpisEkranizacja bestsellerowej powieści Becky Albertalli "Simon oraz inni homo sapiens", zabawna i wzruszająca opowieść o dorastaniu, poznawaniu prawdy o sobie i pierwszym uczuciu. Każdy zasługuje na wielką miłość. Historia siedemnastoletniego Simona Spiera jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Simon jest bowiem gejem, ale nie powiedział o tym jeszcze nikomu ze swego otoczenia, ani rodzicom, ani przyjaciołom. Nie wie także, kim jest anonimowy kolega z klasy, w którym zakochał się, poznając go w internecie. Rozwiązanie tej niezwykłej sytuacji obfitować będzie w wydarzenia zarówno komiczne, jak i przerażające, które na zawsze zmienią życie tytułowego bohatera.

***

Na jakie filmy czekacie?

Sophie di Angelo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo