Powody, dla których warto przeczytać Sagę Księżycową

Autorka: Sasha Khalid
Saga Księżycowa po raz pierwszy ukaże się w Polsce w pełnym wydaniu! Już 22-ego listopada br., "Cinder" powróci na półki polskich księgarni! Możliwe, że już od dawna mieliście ochotę zapoznać się z serią, jednak stare wydanie jest niekompletne, a nie lubicie brać się za niedokończone historie. A może jesteście fanami jak ja wciąż żyjącymi nadzieją na premierę "Cress". Teraz jednak Saga Księżycowa będzie łatwo dostępna i zostanie stopniowo wydana w całości. Macie mimo wszystko wątpliwości? Poznajcie powody, dla których powinniście sięgnąć po serię Marissy Meyer!

Baśniowa historia
Cinder, Scarlet, Cress i Winter... Brzmi znajomo? Spójrzcie na okładki, które znajdziecie poniżej...
Co powiecie na historię Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Roszpunki i Królewny Śnieżki w całkowicie nowym wydaniu? Jestem pewna, że nie tylko ja uwielbiam baśnie opowiedziane na nowo! Fani "Once Upon a Time" - ta seria z pewnością skradnie Wasze serce!

Nowe wydanie
Spójrzcie na tę przepiękną, oryginalną okładkę! Choć pierwsze polskie wydanie było przyjemne dla oka, to moje serce tęskniło za tym cudownym amerykańskim wydaniem do tego stopnia, że chciałam kupić całość w twardej okładce w oryginale nawet jeżeli kosztowałoby mnie to milion złotówek. Na szczęście już nie muszę odkładać pieniędzy, ponieważ już 22-ego listopada premiera "Cinder" w Polsce! W oryginalnych, twardych okładkach oraz z nowym tłumaczeniem!

Kopciuszek jest cyborgiem
Akcja Sagi Księżycowej dzieje się w przyszłości. O tak, futurystyczna wersja Kopciuszka (i innych baśni), w której sprytne nawiązania na pewno Was zachwycą. Kto nie lubi małej gry w skojarzenia? 

Okładki
Nie oszukujmy się, lubimy ładne książki! I choć po okładce się nie ocenia, to zbyt często na moją półkę trafiały książki, ponieważ były po prostu piękne z zewnątrz, choć niekoniecznie wewnątrz. Na szczęście Saga Księżycowa oferuje nie tylko obłędne okładki (na żywo są jeszcze piękniejsze), ale i naprawdę porywające wnętrze!

Opis
Po raz pierwszy w Polsce – pełne wydanie Sagi Księżycowej w oryginalnej oprawie graficznej!
Cinder to hit, który zachwycił czytelników na całym świecie. Ta baśniowo-futurystyczna adaptacja opowieści o Kopciuszku zachwyca, wprawia w osłupienie, porusza i oczarowuje, a imponująca wizja świata odmalowana piórem Marissy Meyer na zawsze zapisze się w historii literatury.
Ulice Nowego Pekinu zapełniają ludzie i androidy. Szaleje śmiertelna zaraza. Bezlitośni księżycowi ludzie patrzą z kosmosu, czekając na swoją okazję. Nikt nie wie, że los ziemi spoczywa w rękach jednej dziewczyny…

Cinder, utalentowana mechanik, jest cyborgiem. Tym samym należy do obywateli drugiej kategorii. Jej przeszłość to tajemnica. Macocha jej nienawidzi i wini ją za chorobę przyrodniej siostry. Ale kiedy jej życie splątuje się z życiem przystojnego księcia Kaia, Cinder nagle wpada w sam środek międzygalaktycznej wojny i doświadcza zakazanego zauroczenia. Rozdarta pomiędzy obowiązkiem a pragnieniem wolności, lojalnością a zdradą, musi odkryć prawdę o swojej przeszłości, by uratować przyszłość świata.

Podróż do Azji
To już tak tylko dla smaczku... Akcja "Cinder" i kolejnych książek zdecydowanie nie dzieje się w Ameryce. To dopiero coś nowego, prawda?

Saga w komplecie
W oryginale ukazała się już cała Saga Księżycowa, co oznacza, że nie będzie oczekiwania rok lub dłużej na kolejne tomy serii, żeby w ogóle się ukazały w oryginale, nie wspominając potem o tłumaczeniu itd. itd.

Jesteście więc gotowi na "Cinder"?

Sophie di Angelo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo