Konkurs

Hej! Słyszeliście o Uniwersum Metro 2033? Od kilku lat ukazują się w tej serii interesujące, postapokaliptycze książki, w tym jedna napisana przez polskiego autora! Wydawnictwo wraz z premierą kolejnych tomów daje swoim czytelnikom niesamowitą możliwość zostania częścią tego świata. Chcecie dowiedzieć się więcej? Dzisiaj możecie zgarnąć jeden z dwóch egzemplarzy najnowszego tomu! I przy okazji dowiedzieć się o innym, jeszcze fajniejszym konkursie! Zapraszam!

Regulamin:

1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga "Książki są zwierciadłem duszy..." znajdującego się pod adresem http://bucherwelt.blogspot.com/.
2. Konkurs trwa od 30 września (dzisiaj) do 14-ego października 2016 r. do północy. Wszelkie późniejsze zgłoszenia nie będą brane pod uwagę.
3. Wyniki zostaną ogłoszone, gdy przeczytam wszystkie odpowiedzi i je ocenię, na dole tego posta.
4. Nagrodami w konkursie o wartości 79.98 zł (słownie siedemdziesiąt dziewięć złotych dziewięćdziesiąt osiem groszy) są dwa nowe egzemplarze książki "Uniwersum Metro 2033. Prawo do życiaautorstwa Denisa Szabałowa, które otrzymałam dzięki uprzejmości AIM Media. ♥
5. Zasady konkursu:
a) w czasie wyszczególnionym w punkcie 2 należy napisać w komentarzu pod postem odpowiedź na podane poniżej zadanie konkursowe;
b) w konkursie mogą brać osoby zamieszkałe na terenie Polski i Niemiec;
c) wraz z zgłoszeniem proszę o napisanie tutaj adresu e-mail;
d) jeżeli posiadacie Facebooka prosiłabym o polubienie fanpage'u mojego bloga ♥
e) jeżeli posiadacie blog/fanpage byłabym wdzięczna za podlinkowanie konkursu ♥
f) nagroda zostanie wysłana na koszt organizatora konkursu;
g) jedna osoba może wygrać jedną książkę.
6. Zadanie konkursowe:

Co najlepiej robić jesienią?


Forma odpowiedzi jest jak zawsze dowolna; wystarczy parę zdań, rysunek, grafika, filmik, co tylko zapragniecie!
7. Prawo do składania reklamacji, w zakresie niezgodności przeprowadzenia konkursu z regulaminem, służy każdemu uczestnikowi w ciągu 7 dni od daty wyłonienia laureata. Można je zgłaszać na mojego maila: nicole.k@poczta.onet.pl.
8. Zastrzegam sobie prawo do zmiany regulaminu w dowolnym momencie, o czym uczestnicy konkursu zostaną poinformowani.

A teraz czas na dobre wieści! :)

IV edycja konkursu na fan fiction Uniwersum Metro 2033 

Wydawnictwo Insignis ogłasza czwartą edycję konkursu literackiego na opowiadanie z Uniwersum Metro 2033!

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2013 roku. Najlepsze opowiadania zostały opublikowane w formie darmowego e-booka „W blasku ognia”. Liczba pobrań na wielu platformach pobiła wszelkie rekordy. Widząc, jak istotne są tego typu inicjatywy wspierające młodych twórców, w roku 2014 wydawnictwo Insignis ogłosiło kolejną edycję konkursu. Tym razem organizatorzy poszli o krok dalej – zwycięskie opowiadania zostały nagrodzone publikacją zarówno w formie elektronicznej, jak i drukowanej. Antologia „Szepty zgładzonych” – wydana w szacie graficznej Uniwersum Metro 2033 – była dostępna jako gratis do „Ciemnych tuneli” Siergieja Antonowa. Zainteresowanie młodych twórców wyraźnie rosło. W roku 2015 ruszył kolejny – trzeci już – konkurs. Jury musiało przeczytać i ocenić ponad sto opowiadań. Spośród nich wyłoniono dwanaście najciekawszych, które wraz z opowiadaniem Pawła Majki, autora pierwszej polskiej powieści z Uniwersum Metra 2033, trafiły do darmowego zbioru pt. „Echa zgasłego świata”, dołączonego do pierwszego tomu trylogii Denisa Szabałowa – „Prawo do użycia siły”.

Rusza czwarta edycja konkursu! Organizatorzy postanowili jednak nieco zmienić zasady i zachęcić aspirujących pisarzy do przedstawienia swoich rodzinnych miejscowości oraz dobrze znanych terenów. Wszak sam Dmitrij Glukhovsky opisał miejsce, które znał z autopsji i zachęcał innych, by zapełnili białe plamy na mapie świata AD 2033.

Konkurs adresowany jest do osób przed debiutem wydawniczym. Nadesłane prace oceni profesjonalne jury, w skład którego wejdą: 
-Robert J. Szmidt – polski pisarz science fiction i fantasy, tłumacz, redaktor oraz dziennikarz i wydawca. Autor „Otchłani” i „Wieży” – dwóch powieści w ramach Uniwersum Metra 2033, których akcja toczy się w realiach postapokaliptycznego Wrocławia.
-Paweł Podmiotko – tłumacz, autor polskich przekładów powieści z Uniwersum oraz książek Dmitrija Glukhovskiego.
-Redaktorzy wydawnictwa Insignis
-Kolegium użytkowników portalu metro2033.pl zrzeszającego polskich fanów Uniwersum Metro 2033

Organizator ufundował nagrody finansowe: za miejsce pierwsze – 1000 zł, za miejsce drugie – 700 zł, za miejsce trzecie – 500 zł. Ponadto dwanaście najwyżej ocenionych opowiadań zostanie opublikowanych pod marką Uniwersum Metro 2033 w formie papierowej i w e-booku.

Teksty nieprzekraczające 40 000 znaków ze spacjami, stanowiące spójną całość, należy przesyłać na adres redakcja@metro2033.pl w formie załącznika. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem, wraz z danymi teleadresowymi (adresy e-mail i pocztowy), oraz Nickiem pod jakim autor występuje na portalu www.metro2033.pl. Autor może zgłosić tylko jeden tekst do konkursu.
Prace można nadsyłać do 31 października 2016. Ogłoszenie zwycięzców już 15 stycznia 2017!
Regulamin niniejszego Konkursu jest dostępny na stronie: www.metro2033.pl

Ale to nie koniec dobrych wiadomości…

31 sierpnia do księgarń trafiło „Prawo do życia”, kontynuacja bestsellerowego „Prawa do użycia siły” Denisa Szabałowa, książki, która uwiodła fanów Uniwersum Metro 2033, a także miłośników militariów! Autor – pasjonat wojskowości – starał się, by język, sprzęt, którym posługują się bohaterowie, taktyka, były stuprocentowo realistyczne. Tę powieść mógł napisać tylko człowiek, który o broni i przysposobieniu wojskowym wie niemal wszystko. Akcja pierwszej książki Szabałowa toczy się w Sierdobsku – wyjątkowo ponurym miejscu, rojącym się od mutantów, anomalii i niewyjaśnionych zjawisk. Bohaterowie nowej książki opuszczają Sierdobsk i ruszają w świat. Jeśli jesteście ciekawi ich losów, sięgnijcie po „Prawo do życia” – najnowszą książkę w Uniwersum Metra 2033!

Powodzenia 

EDIT: 

Zwyciężczynie:

ANNA PARYS oraz AGNES C.

Gratuluję! :) Dziękuję wszystkim za wzięcie udziału, poczułam w końcu tę jesień oraz zachęcam Was do zaglądania tutaj częściej... W tej chwili mam jeszcze 10 różnych książek do rozdania w konkursach!

Sophie di Angelo

9 komentarzy:

 1. Gdy jesień za oknem warto:
  1. Zrobić kubek rozgrzewającej, cieplutkie herbatki...
  2. ... wejdź pod kocyk i rozgrzać się...
  3. ... oraz nadrobić wszystkie czytelnicze, serialowe i filmowe zaległości (u mnie ich się trochę nazbierało, więc nadrabianie potrwa nie tylko całą jesień, a i trochę zimy się załapie).

  E-mail: magda-17_17@o2.pl
  Polubiłam profil jako Magdalena Zając

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesienią najlepiej wtulić się pod kocem w swojego Najlepszego Przyjaciela, zamknąć oczy i zapomnieć o całym świecie. Czuć się tak bezpiecznie, jak nigdzie indziej i tylko słuchać rytmu Jego serca. ( blackfalconik@gmail.com ).

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesienią najlepiej:
  - ubrać kalosze i wskakiwać w napotkane kałuże - mała rzecz a tyle radości :D
  - wyciągnąć kolorową parasolkę i ,,walczyć' z deszczem
  - tarzać się w kolorowych liściach
  - zbierać kasztany, żołędzie oraz inne jesienne dary i tworzyć z nich swoje wojsko
  - zajadać się przepyszną zupą dyniową (podczas innych pór roku, nie będzie takiej okazji!)
  - obserwować ptaki odlatujące w ciepłe kraje
  - wyruszyć do lasu w poszukiwaniu grzybów
  - przygotowywać przetwory, dzięki którym będziemy cieszyć się pysznymi owocami i warzywami przez resztę roku
  - pójść do księgarnii i odpowiednio się zaopatrzyć - należy pamiętać aby zabrać ze sobą jakiegoś silnego mężczyznę, przy książkowym szaleństwie może się zdarzyć, że same nie uniesiemy zakupów
  - założyć wełniane skarpetki, wskoczyć pod ciepły koc i oddać się lekturze :)
  Jesień to najpiękniejsza pora roku :)

  e-mail: gosia910723@wp.pl
  Lubię profil na facebooku jako: Małgorzata Wójcik :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam się do konkursu :)
  Obserwuję blog jako Agnes C.
  Lubię i udostępniłam na FB jako Agnieszka Monika
  Mail: agnieszka.mp@vp.pl

  Moje odpowiedzi:
  * Kiedy pada deszcz, zakładam swoje czerwone kalosze, biorę moją czerwoną parasolkę oraz psa i idę na długi spacer po pobliskim parku. Pozwalam wietrze bawić się moimi włosami, a kroplom deszczu uderzać o parasol. Nieśmiało, gdy nikt nie patrzy, przeskakuję radośnie przez kałuże i wspominam chwile, gdy byłam małą dziewczynką, a zabawa w deszczu sprawiała mi wiele radości.
  * Uwielbiam piec, a jesień to idealna pora aby upiec coś pysznego (rogaliki z marmoladą, szarlotkę czy najzwyklejszą babkę). Kiedy ciasto jest gotowe, siadamy całą rodziną wszyscy przy stole i gramy w gry planszowe albo karty i zajadamy się ciastem. Uwielbiam te nasze wspólne chwile.
  * Czytać, czytać, czytać. Lubię zamykać się w sypialni z dobrą książką lub kolorowym przewodnikiem i kubkiem zielonej, jaśminowej herbaty. W ciszy i spokoju udaję się w podróż do nieznanego, książkowego świata, gdzie razem z głównymi bohaterami powieści przeżywam ich wzloty i upadki, albo cieszę oczy pięknymi zdjęciami odległych zakątków świata i wyobrażam sobie, że pewnego dnia zobaczę je na żywo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jesienią najlepiej jest zawinąć się w koc z kubkiem kakao, ciastem dyniowym i dobra mocną książką w ręku, taką która podniosłaby nam ciśnienie. :)
  Ostatecznie można obejrzeć nowy sezon AHS :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podczas jesieni wracam do bycia dzieckiem. Zbieram kasztany i żołędzie, robię własne ludziki którymi później bawię się z dziećmi. W wolne jesiennie popołudnia z przyjaciółmi, rozpalam ognisko nad Wisłą i piekąc pyszne, puszyste pianki opowiadam różne tajemnicze historie rodem z najlepszych książek grozy. Kiedy mam wolny wieczór to zapalam, małą lampkę lub świeczkę i czytam kryminały o iście chłodnym klimacie. Jesień to czas kiedy możesz jak dziecko, skakać w kałużach, zbierać liście w parku i ćwiczyć swoją wyobraźnie, bądź zagłębić się w poważniejsze przemyślenia przy ciepłej herbacie i poważniejszej lekturze.
  Meil panic77@o2.pl
  Dziękuje bardzo za możliwość wzięcia udziału w konkursie i bardzo ciekawy blog. Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiścię obserwuję fb, jako Aleksandra Wojtun :)

   Usuń
 7. Oh cudowna jesieni! Już minął czas kiedy wszystko się zieleni,
  Niektórzy w smutek i nostalgię popadają,
  Lecz ja doceniam te krople deszczu, które powoli spadają,
  Te liście bogate w brązy i kasztany!
  Żołędzie, mżawki i nastrój czasem mroczny, nieubłagany.
  Dzięki Tobie tak cudownie książki się czyta!
  Smutek wtedy w mig, znika!
  Dlatego, kochanie trwaj jak najdłużej,
  Jeszcze przyjdzie czas na kwitnące róże.
  Adres meilowy: booklover77@o2
  obserwuję na fb

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję bardzo za wygraną! Wysłałam meila ;) Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo