Magisterium II. Miedziana rękawica - Cassandra Clare, Holly Black

Wakacje się skończyły i czas na powrót do szkoły... Na szczęście bohaterowie tej serii w swojej nie będą się nudzić - to w końcu Magisterium! Co takiego mają w sobie książki z magicznymi szkołami, że z taką przyjemnością się je czyta?

Wakacje  na pewno są nietypowe, gdy towarzystwa dotrzymuje ci ogarnięty chaosem wilk. Callum Hunt nie może sobie jednak wyobrazić lepszego towarzysza, ponieważ jego stosunki z ojcem są coraz bardziej napięte. Sytuacja staje się niebezpieczna, gdy chłopiec odkrywa w piwnicy plany pozbycia się ich obojga, nie ma więc wyboru i musi ukryć się w Magisterium. Jednak nawet tam nie jest bezpiecznie, gdy zostaje skradziona broń zdolna pozbawić niektórych magów ich mocy...

Uwaga! Tekst zawiera spoilery z poprzedniej części!

Pomysł na serię jest GENIALNY. Aż zasługuje na wielkie litery, ponieważ wyobraźcie sobie przykładowo, że okazałoby się, że przy próbie zabicia Harry'ego Pottera, Voldemort dosłownie przelałby w niego całą swoją duszę, zabijając duszę Harry'ego i ten byłby sobą, a jednak nie sobą. I jak żyć z taką świadomością? Jak to jest dowiedzieć się, że Ty to nie Ty, że Twoim przeznaczeniem jest być wrogiem i zagładą najbliższych Ci osób? To dopiero pokręcone. Uwielbiam ten pomysł.

Na początku trochę irytowało mnie, jak bardzo przeżywał to główny bohater. Czy Zły Władca wyprowadzałby swojego psa? Odrabiał zadania domowe? Etc. Jednak to w końcu trzynastoletni chłopiec i hej!, ja też nie mogłabym przestać o tym myśleć. Także wielki plus za kreację głównego bohatera. Lubię Cię Callum. Nie do końca za to przekonują mnie wszystkie drugoplanowe postacie, są słabiej wykreowane i jak już wspomniałam o Harrym Potterze, to można zauważyć inspirację tą serią. Jednak nawet Hermiona nie zrobiłaby tego, co zrobiła Tamara.

Tytuł oryginału: The Copper Gauntlet
Seria: Magisterium Tom: 2/5
Liczba stron: 336 Ocena: 8/10
Dla fanów: Harry'ego Pottera
Zdaję sobie z tego sprawę, że seria "Magisterium" skierowana jest raczej do młodszych czytelników. I sama zaczęłam zauważać, że coraz żmudniej czyta mi się kolejne, bardzo podobne do siebie książki młodzieżowe. A jednak "Miedziana rękawica" porwała mnie w swój świat i bawiłam się wspaniale. Przywoływała tyle wspaniałych wspomnień (z innych dobrych lektur), była dynamiczna, zabawna, potrafiła trzymać w napięciu oraz zaskoczyć. Szkoda tylko, że w porównaniu do pierwszego tomu, to okładka jest taka nieciekawa. Nie mogę się za to doczekać trzeciego tomu, który parę dni temu wyszedł za granicą!

"Miedziana rękawica" to świetny, drugi tom obiecującej serii "Magisterium". Chyba nawet czytało mi się go lepiej, niż "Próbę żelaza", skoro już wiem, o co toczy się gra. Jestem bardzo ciekawa kontynuacji, co mnie zaskoczyło, ponieważ są to według mnie jedyne dobre książki autorstwa Cassandry Clare! Naprawdę dobre! Możecie podrzucić historię młodszemu rodzeństwu, a przy okazji sami przeżyć świetną, niebezpieczną, pełną magii i humoru przygodę!

Sophie di Angelo

1 komentarz:

  1. UWAGA SPOJLER Z PIERWSZEJ CZĘŚCI

    Gdy ja sięgnęłam po tą książkę nadal silnie odczuwałam wstrząs po informacji ,iż Call nie jet do końca dobry. W drugiej części natomiast ciekawie było mu towarzyszyć i przyglądać się jak czuje się z świadomość iż jest/był odpowiedzialny za śmierci wielu osób. Z niecierpliwością więc czekam na 3 tom jednak piałam do wydawnictwa i mówili ,że wyjdzie na pewno w przyszłym roku dopiero :C Książka Genialna! Według mnie lepsza niż Dary Anioła Cassandry Clare

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo