Konkurs z "Mieczem Lata"

Sophiegram
W zeszłym tygodniu mogliście obejrzeć recenzję pierwszego tomu nowej serii Ricka Riordana "Magnus Chase i bogowie Asgardu", a dzisiaj możecie zdobyć egzemplarz "Miecza Lata" na własność w pierwszym konkursie, który organizuję poprzez kanał! Dajcie się oczarować tej magii!


Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga "Książki są zwierciadłem duszy..." znajdującego się pod adresem http://bucherwelt.blogspot.com/.
2. Konkurs trwa od 21 listopada (dzisiaj) do 5 grudnia 2015 r. do północy. Wszelkie późniejsze zgłoszenia nie będą brane pod uwagę.
3. Wyniki zostaną ogłoszone w przeciągu 7 dni od zakończenia konkursu w tym poście.
4. Sponsorem nagrody w konkursie o wartości 39,90 zł (słownie trzydzieści dziewięć złotych dziewięćdziesiąt groszy) jest wydawnictwo Galeria Książki, za co pięknie dziękuję! Nagrodą jest jeden nowy egzemplarz książki "Miecz lata"  z serii "Magnus Chase i bogowie Asgardu" autorstwa Ricka Riordana.
5. Zasady konkursu:
a) w czasie wyszczególnionym w punkcie 2 należy napisać w komentarzu pod filmikiem odpowiedź na podane poniżej zadanie konkursowe;
b) w konkursie mogą brać osoby zamieszkałe na terenie Polski i Niemiec;
c) wraz z zgłoszeniem proszę o napisanie tutaj adresu e-mail;
d) jeżeli posiadacie blog/fanpage byłabym wdzięczna za podlinkowanie konkursu;
6. Zadanie konkursowe:
Napisz, jakie jest według Ciebie idealne imię dla głównego bohatera lub bohaterki serii książkowej.
Forma odpowiedzi jest dowolna; może to być tylko krótkie zdanie, rysunek, grafika, filmik, co tylko zapragniecie! Wiem, że potraficie na proste pytania odpowiadać w bardzo kreatywny sposób!
7. Prawo do składania reklamacji, w zakresie niezgodności przeprowadzenia konkursu z regulaminem, służy każdemu uczestnikowi w ciągu 7 dni od daty wyłonienia laureata. Można je zgłaszać na mojego maila: nicole.k@poczta.onet.pl.
8. Zastrzegam sobie prawo do zmiany regulaminu w dowolnym momencie, o czym uczestnicy konkursu zostaną poinformowani.

Powodzenia! Niech bogowie zawsze Wam sprzyjają!

WYNIKI KONKURSU!
Dziękuję wszystkim za wyczerpujące oraz zdecydowanie kreatywne odpowiedzi. Miałam ogromny problem wybrać tylko jedną osobę! Jest nią...

GREEN TOOTH

Gratuluję! 
PS. Niedługo kolejne konkursy!

Sophie di Angelo

21 komentarzy:

 1. Jak tylko usłyszałam, że bohater książki o której mówisz ma na imię Magnus od razu pomyślałam o tym z Darów Anioła. A tu proszę skojarzenie było jak najbardziej słuszne <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgłaszam się! :)
  E-mail: elfikbook@gmail.com
  Baner: http://lustrzananadzieja.blogspot.com/p/konkursy.html
  Odpowiedź: Moim zdaniem najlepsze imię dla głównej bohaterki to Astrid. Kiedyś poszukiwałam dziwnych imion do książki, którą planowałam napisać. W jakiś dziwnych wróżbach znalazłam to imię. Teraz wiem, że wcale nie jest jakieś wyjątkowe, ale zawsze kojarzy mi się z gwiazdami. Nie mam pojęcia czemu. Mam przed sobą wizerunek wyjątkowej kobiety, która siedzi na jakieś skale i przygląda się gwieździstemu niebu. I słyszę ciche oraz melodyjne wołanie: Astrid, Astrid, Astrid.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak nazwać głównego bohatera książki? To jest pytanie na które moim zdaniem nie da się odpowiedzieć ze 100 prowentową pewnością .Gdyż imię zależy po części od charakteru postaci, po części w jakim czasie dzieje się akcja, od aktualnych zainteresować autora i od wielu innych czynników. Chodzi mi na przykład o to ,że w książę która dzieje się ileś tam set lat temu w np. Polsce nie damy zagranicznego imienia gdyż to będzie nienaturalne. Ja lubię pisać i wiem też ,że często postacie ma się ochotę nazwać tak samo jak ulubiony bohater powieści którą akurat się przeczytało. Trudno też jest wybrać jedno imię które nam się nie znudzi. Bardzo ciężko jest wybrać odpowiednie imię, ja nie jestem w stanie wybrać tego najlepszego.
  -Newt - To imię przypomina mi kogoś odważnego ale jednocześnie kogoś komu można zaufać
  -Leo- ktoś śmieszny niepoważny
  -Nico - Ktoś tajemniczy
  -Mateusz - Ktoś nie ogarnięty
  -Will- Ktoś ciekawski
  -Luna- tajemnicza dziewczyna pojawiająca się z znikąd
  -Sadie - Ktoś bystry niecierpliwy
  Każde imię dla autora coś oznacza, i moim zdaniem nie da się wybrać tego najlepszego.
  Pewnie w konkursie nie chodziło o to i moja wypowiedź nie będzie brana pod uwagę gdyż miałam podać jedno imię ale i tak podam e-mail może jednak się uda. (zuzola33@wp.pl)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdy zobaczyłam temat konkursu pomyślałam: "Oo temat teoretycznie prosty dający pole do popisu". Lecz szybko przekonałam się, że nie taki łatwy. Myślałam nad imionami bohaterów książek, które czytałam (a jest ich trochę). Wiele mi się podoba, lecz nie wyczułam `tego czegoś`. W końcu zdecydowałam się na Chrisa. Kojarzy się (przynajmniej mi) z wdziękiem, inteligencją, urokiem, poczuciem humoru i ambicją. Te cechy są potrzebne do zostania dobrym bohaterem książkowym, chociaż oczywiście nieobowiązkowe :)
  Pozdrawiam :> (kalakub10@wp.pl)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię silne postacie, które wiedzą czego chcą i do tego dążą, nie załamują się i są zdecydowane. Dlatego też uważam, że dobrym imieniem byłoby Fare.
  Fare to z włoskiego być, działać, czynić, prowadzić. Ponadto jest też częścią wyrażenia "Grande vogli di fare", które we Włoszech są odpowiednikiem "silnej woli". Prawda, że idealne imię dla pewnej siebie osoby?
  Dodatkowo też nie ma zabarwienia płciowego. To imię może nosić zarówno dziewczyna jak i chłopak.
  Pozdrawiam serdecznie, Klaudia

  (Mój mail: klaudia41299@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Adres e-mail: shatterme@onet.pl
  Link na blogu: http://zagoramiksiazek.blogspot.com
  Najlepsze imię dla bohatera lub bohaterki to takie, kryjące za sobą drugie dno. Okazujące się pod koniec zalążkiem tajemnicy, jej obrońcą i jednocześnie oczywistym rozwiązaniem całej zagadki, którą skrywał przed nami autor. Takie pochodzące z otchłani wyobraźni autora, bądź innego języka; po przetłumaczeniu wydające się być jedynym możliwym pasującym do owej postaci. Takie, które jest ciężkie do wymówienia, z pozornie nie pasującymi do siebie głoskami, takie, które pobudzi naszą wyobraźnię, zaciekawi. Takie, które już zawsze będzie nam się kojarzyło tylko i wyłączenie z jedną postacią. Jednosylabowe, dwu, trzy, a nawet wielkości jednego przeciętnego zdania, skrócone do dwóch liter. By zapadało w pamięć, by coś ukrywało, by było inne, by pochodziło wprost z wyobraźni autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się!
  Adres e-mail: doostatniejstrony@gmail.com
  Baner: http://dostatniejstrony.blogspot.com/p/konkursy.html
  Odpowiedź:
  Idealne imię dla głównego bohatera serii książkowej, nie może brzmieć inaczej jak Madero. (nie pytajcie skąd się to wzięło :D). Kojarzy mi się z kimś kto jest odważny, silny i kto zawsze dąży do celu. Po za tym nie kojarzę żadnego bohatera który nosiłby takie imię, (przynajmniej byłoby oryginalne). Madero, byłoby to cudowne imię dla bohatera, jedyne w swoim rodzaju.
  Tak więc wybieram imię Madero :D
  Pozdrawiam ~Bacha

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam się!
  Adres e-mail: dagmara.michalska@buziaczek.pl
  Odpowiedź:
  Myslałam, myślałam i w końcu wymyśliłam imię Leoziusz. Jest to połaczenie imion Leon i Zeus. Leon kojarzy mi się z przystojniakiem, który łamie kobiece serca. Natomiast Zeus to imię włądcy. Mój Leoziusz byłby bardzo przystojny jak przystało na głownego bohatera, który z charakteru byłby władczy i pewny siebie :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy odpowiedzią konkursową może być filmik? I potem dodaj link do tego filmiku w komentarzu? :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgłaszam się
  Adress darusinska@onet.pl
  Wybór odpowiedniego imienia dla bohatera książki jest dość trudne, wielu autorów dobiera imię postaci do jej charakteru lub wygladu ale dla mnie również ciekawe wydają się zwykle imiona takie jak Annia (Annie). Ale moim faworytem jest Eureka (tak wiem że to nie imię ale zawsze można coś pokąbinować w USA nigdy nic nie wiadomo ) ale dlaczego akurat Eureka okrzyk wykrzykniety przez Archimedesa ponieważ jaka wielką fanka serii o Percym Jacksonie kiedyś w mojej główce wyklula się pewną mysł ale dlaczgo niby skoro jest tyle różnych bogów (np bóg głodu , snu itd) dlaczego w nie ma bogini od herosów (którą stworzyła wielka 12 z własnych wat i zalet )która pomagała by herosą w różnych wyprawach i otaczała opieką oraz dlaczego Archimedes nie mógł by być herosem który jako jeden z nielicznych wiedział o istnieniu Eureki i potym jak mu pomogła przez przypadek wykrzyknął jej imie. Wiem moje imię odnosi się do konkretnej postaci ale oczywiście Eureka moim zdaniem jest dość oryginalnym imieniem i jego posiadaczka pewnie był by sprytna i zadziorna oraz napewno nie była by tuzinkowa :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgłaszam się
  Adres e-mail : wiktorialopatto@onet.pl
  Moim zdaniem nie ma odpowiedniego imienia dla bohatera książkowego. To charakter, czyny i samo poprowadzenie postaci liczą się najbardziej. Przecież nawet najprostsze imię można przydzielić osobie , która to imię zamieni w coś wspaniałego. Wszystko jest uzależnione od ludzkiej postawy, tego jak autor ją wykreuje. Nie kochamy książek za to , że bohater nazywa się John czy Melanie, ale za to jacy Ci bohaterowie są. Myślę, że w poszukiwaniu idealnego imienia trzeba po prostu zamknąć oczy i wybrać pierwsze imię, które przyjdzie nam na myśl, bo to oznacza, że właśnie to imię siedzi gdzieś w nas. Ja zamykając oczy od razu widzę imię "Penny" i dla mnie to byłoby idealne imię, ale dla drugiej osoby ten ideał byłby zupełnie inny. Trudności nie sprawia nam wcale znalezienie imienia, ale stworzenie postaci, co jeszcze bardziej uświadamia o istocie pisania książki - tworzą ją charaktery i czyny, nie nazwy i imiona.
  Mocny i silny bohater ma zazwyczaj mocne i silne imię np. Ezekiel albo Penryn. A co by się stało gdyby te imiona zamienić na coś pospolitego np. Jack i Sasha? Czy te postacie stałyby się także pospolite? Otóż nie. Imię nie ma większego znaczenia dla tworzenia idealnego bohatera książkowego. Wiem, że moja odpowiedź nie jest może do końca idealna , ale aby przybliżyć moje stanowisko przygotowałam filmik :
  LINK DI FILMIKU : https://plus.google.com/u/0/110356663558329094824/posts/diL6JxJ8EbT?pid=6224534630971546242&oid=110356663558329094824

  LINK AWARYJNY JAKBY PIERWSZY NIE DZIAŁAŁ : http://ksiazki-moim-oddechem.blogspot.com/p/konkurs-miecz-lata.html

  (Trzeba chwilę poczekać, aż się załaduje i przepraszam za jakość, ale blogger robi masakrę z filmikami :) )

  OdpowiedzUsuń
 14. idealne imię dla głównej bohaterki serii książkowej to Ewelimpia - oryginalny zlepek mojego autorstwa dwóch imion żeńskich. Zgadnijcie jakich
  dorota_wysocka@epf.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgłaszam się :D
  Email: gracja313@tlen.pl
  Mężczyzna usiadł przy stole, na którym leżał gruby plik białych kartek A4. Wziął długopis do ręki i napisał pierwsze zdanie rozpoczynające jego wielkie dzieło. Wszystko już rozplanował: stworzył inny świat, powołał do życia dziesiątki bohaterów, wymyślił intrygę, rozpisał akcje na przynajmniej kilkanaście rozdziałów, naszkicował budujące napięcie zakończenie, będące wprowadzenie do kolejnego tomu. Już wybiegał myślami kilkanaście stron dalej, nie mógł powstrzymać euforii biorącej się z rozmyślania o tym, co napisze za chwilę... Ale żeby napisać kolejne strony, najpierw musi skończyć tę pierwszą – najważniejszą, ponieważ to ona musi zaciekawić czytelnika, przykuć jego uwagę i zatrzymać go na dłużej.
  Mężczyzna zaczął pisać drugie zdanie i stanął. Uświadomił sobie niewybaczalny błąd, który popełnił. On, który mienił się przed chwilą pisarzem, zapomniał o głównym bohaterze. Przydzielił mu odwagę, lojalność, życzliwość, poczucie humoru i kilka wad, żeby nie był idealny. Dał mu rodzinę, przyjaciół i ustawił na jego drodze setki przeszkód. Zapomniał jednak o najważniejszym – imieniu! Jak to możliwe, że o tym zapomniałem? – pytał sam siebie, lecz nie znalazł odpowiedzi.
  Na szczęście szybko mógł coś temu zaradzić, wystarczyło tylko znaleźć odpowiednie imię dla prawie idealnego bohatera.
  Brian? Peter? John? Nie, to są takie zwyczajne imiona. Dobre dla postaci drugoplanowych, ale nie dla najważniejszej postaci.
  Harry? Kent? To wszystko już było.
  Władysław? Lubił to imię, ale nie mógł sobie wyobrazić, że współczesny nastolatek mógłby utożsamiać się z bohaterem o takim imieniu.
  Nie chciał Davidów, Simonów, Lucasów ani Williamów. Nie chciał już niczego. W głowie mężczyzny rozszalała się najprawdziwsza burza, myśli szalały, kotłowały się i walczyły ze sobą zamiast współpracować dla dobra ich wszystkich. Mężczyzna odrzucał dotychczasowe imiona, ponieważ wszystkie oceniał przez pryzmat swoich doświadczeń.
  Może więc... może więc powinien stworzyć coś zupełnie innego. Takie imię, które nie będzie się kojarzyć nikomu z żadnym innym bohaterem. Czytelnik nie będzie oceniał jego bohatera przez pryzmat innych książek. Nie, czytelnik weźmie go ze wszystkimi zaletami i wadami, pokocha go takim, jakim został stworzony. To wymyślone imię będzie towarzyszyć tylko jednemu bohaterowi – bohaterowi jego książki. Czytelnik nie będzie mógł porównywać Johna z książki A do Johna z książki B, tak jak Noahów, Timów i pozostałych. Nie będzie też mylił postaci z innej książki z jego.
  Ale jak stworzyć takie imię? Przyszła mu do głowy pewna myśl. Mężczyzna zamknął oczy i wystukał kilka przypadkowych sześcioliterowych sekwencji na komputerze. Otworzył oczy i nie mógł uwierzyć własnemu szczęściu, ponieważ wśród uzyskanych w ten sposób wyrazów, znalazło się wymarzone imię: „Eragon” – niepowtarzalne, łatwe do zapamiętania, budzące sympatię. Już niedługo Eragon będzie kojarzony z odwagą, poświęceniem, ukochaną postacią literacką. Główny bohater przestał być wreszcie bezimienną postacią. Odtąd był bardziej rzeczywisty niż kiedykolwiek wcześniej. A pisarz z nowym entuzjazmem przystąpił do pisanie drugiego zdania powieści, która niedługo miała ujrzeć światło dzienne.


  *”Eragon” został użyty w książkach Christophera Paolini’ego. Pokochałam zarówno imię, postać jak i książki tego autora. Jest niezwykłe, niepowtarzalne i moim zdaniem idealne dla głównego bohatera żyjącego w świecie, który rządzi się innymi prawami niż rzeczywistość.

  OdpowiedzUsuń
 17. Siemma!tu Greta, ta z youtube'a. Mój mail to:marrylive25@gmail.com
  Kocham Ricka <333

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo