Top 10: muzyczni idole

Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się  różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Zapraszam na bloga pomysłodawczyni: klik.
queenpoland.wordpress.com

Queen
W końcu królowa jest tylko jedna.
Ten zespół zawsze był obecny w moim życiu, ale dopiero genialny musical "We will rock you" pozwolił mi ich naprawdę docenić i zagościli w moim sercu na stałe. Kocham głos Freddiego. Głębie piosenek, melodie, teksty...

Ulubione piosenki: "Under Pressure", "I want it all", "Who wants to live forever" i "Bohemian Rhapsody".

Nelly Furtado

Uwielbiam tą panią i jej muzykę. Jestem dumną posiadaczką jednej z jej płyt - "Loose". Ma wybitny głos i aż smutno, że ostatnio o niej cicho. 

Ulubione piosenki: Say It Right, Promiscoue. 

wikipedia
Lady Gaga
Mam gdzieś co ona robi, z kim to robi i dlaczego. Ani w co się ubiera. Uwielbiam jej muzykę od chwili, gdy wyszedł jej pierwszy singiel. Ma naprawdę świetne testy i piosenki całościowo. Należę zdecydowanie do fanów jej twórczości.

Ulubione piosenki: Teeth, Bad Romance.

Phil Colilns 

Podziwiam głównie jego kompozytorską pracę, ale ponieważ lubię również jego piosenki, więc dodałam go także do ulubionych wokalistów. Ma bardzo przyjemny głos.

Shakira 
www.billboard.com
Co tu dużo mówić, wszyscy ją znają. Posiada świetny głos i nieźle tańczy, a do tego od dawna pozostaje na topie. Jej piosenek słuchała głównie w podstawówce, ale zawsze miło mi do nich powrócić.

Ulubione piosenki: Hips Don't lie.

Adele
Pokochała jej głos, od chwili gdy usłyszałam jej pierwszą piosenkę. Jest genialna! I do tego przełamuje stereotypy. 

Ulubione piosenki: Rolling in the deep

Damian Aleksander
Mój idol! Właściwie jest aktorem teatralnym, ale posiada tak wspaniały głos, że nie mogło go u mnie zabraknąć. Zakochałam się w jego wokalu od musicalu "Upiora w Operze", a potem namiętnie słuchała reszty piosenek musicalowych, w których śpiewał.

Ulubione piosenki: "Upiór w Operze".
Twitter

Glee
To też w końcu wokaliści! Uwielbiam serial, ale to piosenki są najważniejsze. Bardzo lubię wszystkich aktorów, którzy tam śpiewają, ponieważ mają niesamowite talenty, a ich covery rządzą. Polecam!

Ulubione piosenki: "Hallo, i love you", "Rehab", "Don't stop believing", "Gold Digger".

Abba
Muzyka mojego dzieciństwa, ponieważ na Abbie właściwie się wychowałam. Połowę piosenek znam na pamięć i nucę bez przerwy. Kocham też musical, który napisano do ich piosenek!

Ulubione piosenki: "Thank you for the music", "Last Summer".

Rihanna
justjared.com
Słuchałam jej jeszcze zanim było o niej głośno. I jak dla mnie już wtedy miała w sobie to coś. Potem obserwowałam, jak rozwija się jej kariera i niestety nie wszystkie zmiany wyszły jej na dobre. Ale nadal robi dobrą muzykę. I to jest najważniejsze.

Ulubione piosenki: "Good girl gone bad", "SOS".

Sophie di Angelo

2 komentarze:

  1. Gagi po prostu nie cierpię z całego serca, kiedyś była mi obojętna, ale teraz nie potrafię nawet jej słuchać. Nie wiem czemu tak wyszło czasami po prostu tak jest. Shak faktycznie chyba wszyscy ją znają:D Adele ją kocham za ten głos za teksty:) Rihanne też lubię niestety ci wykonawcy już u mnie się nie zmieścili;/
    a upiora nie trzeba komentować:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Podoba mi się pomysł z dodaniem ulubionych kawałków! :)

    Zgadzam się z wyborem Abby, Adele, Furtado, Queen i Collinsa. Ekipie 'Glee' dopiero będę miała okazję się niebawem przyjrzeć :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo