Newsy ze świata Percy'ego Jacksona #7


Witajcie półbogowie! Maj to miesiąc bardzo ważny dla każdego herosa - to właśnie w tym okresie możemy spodziewać się premiery kolejnego tomu z serii "Apollo i boskie próby"! Po roku oczekiwania "Mroczną przepowiednię" w końcu można znaleźć w księgarniach! Jednak to nie koniec dobrych wieści! Pora przyjrzeć się wszystkim wspaniałym zapowiedziom. Co powiecie na comiesięczny tytuł od Ricka aż do sierpnia? A potem nowego Magnusa już w październiku? Zapraszam!

„Mroczna przepowiednia” w księgarniach od 10-ego maja!
Wydawnictwo Galeria Książki nas rozpieszcza! Książka wyszła w Polsce zaledwie tydzień po premierze amerykańskiej!

OPIS: Zeus ukarał swojego syna Apollina – boga słońca, muzyki, łucznictwa, poezji i wielu innych rzeczy – zsyłając go na ziemię w postaci niezdarnego, pryszczatego, śmiertelnego szesnastolatka imieniem Lester. Aby odzyskać miejsce na Olimpie, Apollo musi przywrócić do działania kilka Wyroczni, które znikły z radarów. Co szkodzi Wyroczniom i jak Apollo/Lester ma cokolwiek w tej sprawie zrobić pozbawiony swoich mocy?

Po serii niebezpiecznych – i, po prawdzie, upokarzających – prób w Obozie Herosów Lester musi porzucić względnie bezpieczne tereny treningowe półbogów i udać się w przerażającą podróż przez Amerykę Północną. Gdzieś na Środkowym Zachodzie ma wraz z towarzyszami odnaleźć najniebezpieczniejszą ze starożytnych Wyroczni: nawiedzoną jaskinię, która może ujawnić odpowiedź na pytanie, jak Apollo może na powrót stać się bogiem – o ile wcześniej go nie zabije albo nie wpędzi w szaleństwo. Na drodze Apollina staje drugi z członków złowrogiego Triumwiratu, rzymski cesarz, którego zamiłowanie do rozlewu krwi i widowisk czyni Nerona barankiem. Aby przeżyć to spotkanie, Apollo będzie potrzebował pomocy syna Hefajstosa Leo Valdeza, czarodziejki Kalipso, która jest teraz śmiertelniczką, spiżowego smoka Festusa i innych niespodziewanych sojuszników – po części znanych, po części nowych – ze świata herosów. Zapraszamy na przerażającą, komiczną i pełną haiku wyprawę…

Moją recenzję (doprawioną spoilerami!) możecie znaleźć tutaj!

Około miesiąc przed premierą wydawnictwo Galeria Książki udostępniło na swoim Facebooku próbny wydruk okładki "Mrocznej przepowiedni". Taka ciekawostka wizualna :)
Z Facebooka wydawnictwa Galeria Książki.
Zachęcam do obserwowania ich na Facebooku! Zawsze pierwsi dowiedziecie się o zapowiedziach i promocjach. Koniecznie zaobserwujcie również Twórczość Ricka Riordana!

Ja swój egzemplarz "Mrocznej przepowiedni" zakupię dopiero na Targach Książki w Warszawie, ale mogę już sobie świetnie wyobrazić trzymanie tej piękności w rączkach i ponowną lekturę, tym razem po polsku.

Z Facebooka wydawnictwa Galeria Książki.

➸ 
➸ 

Kolejny komiks z serii "Percy Jackson" już w czerwcu!
Polska premiera wyznaczona jest na 14 czerwca!

OPIS: Nowa przepowiednia. Niebezpieczna misja.

To, co zaczęło się jako akcja ratunkowa, aby ocalić dwójkę nowych potężnych herosów, szybko wymyka się spod kontroli Percy’ego i jego przyjaciół Grovera, Thalii i Annabeth.

Po starciu z mantikorą jeden z członków ich grupki – Annabeth – znika. A ich problemy na tym się nie kończą. Władca tytanów, Kronos, zastawił najgroźniejszą ze swoich dotychczasowych pułapek, w którą wpadli właśnie młodzi herosi. 

Percy i jego przyjaciele muszą podjąć niebezpieczne wyzwanie – mrożącą krew w żyłach przepowiednię o klątwie tytana. Muszą ocalić boginię Artemidę przez zimowym przesileniem albo wszystko będzie stracone... włącznie z Annabeth.

Bestsellerowa na całym świecie powieść Ricka Riordana Klątwa tytana zmienia się w komiks w rękach znakomitych komiksowych twórców Roberta Vendittiego, Attili Futakiego i Grega Guilhaumonda.

Ogólnie jest to chyba mój ulubiony komiks ze względu na to, że Nico w końcu wyglada porządnie, Pan D. jest obłędny, Rachel (!), a fabuła "Klątwy tytana" jest bardzo porywająca w takiej formie! Moją króciutką opinię znajdziecie na Lubimyczytać.pl.

➸ ➸ 

Lipiec w Obozie Herosów? Poproszę na wynos przewodnik!

OPIS: W tym przewodniku Percy Jackson i inni mieszkańcy Obozu Herosów odpowiadają między innymi na takie pytania jak: „Co to jest miejsce?” i „Czy mogę zatrzymać koszulkę?”. Nowicjusze mogą poczytać o domkach, sprawdzić swoją wiedzę o magicznych znakach i zapoznać się z rozdziałem poświęconym treningom. Ale Tajne akta Obozu Herosów opisują nie tylko teren obozu i budynki. Książkę uzupełniają opowieści o herosach, dla których obóz jest domem, i takich, którzy zawitali tu tylko na chwilę w drodze w nieznane. Chejron osobiście napisał wstęp zawierający krótki rys historyczny treningu półbogów oparty na tysiącach lat jego doświadczenia. No i oczywiście są tu też boskie słowa mądrości Apollina, ponieważ… no, ponieważ półboscy autorzy woleliby nie zostać pobici, dziękujemy.

Data premiery: 19 lipca 2017 r.
Amerykańska premiera została przesunięta z sierpnia na 2-ego maja, czyli wydano książkę tego samego dnia, co "Mroczną przepowiednię". Ja brytyjskie wydanie dorwałam w księgarni 24 kwietnia i od razu zabrałam się za czytanie. To zdecydowanie najlepszy dodatek do serii o Percy'm Jacksonie (poza oczywiście Greckimi bogami i herosami!), a właściwie do "Apollina i boskich prób", ponieważ spotkacie tam półbogów, których poznaliśmy w "Ukrytej wyroczni" oraz przewodnik po miejscach, które również pierwszy raz dopiero tam się pojawiły. Więcej wkrótce!

➸ ➸ 

I chodź pomaluj świat Percy'ego na niebiesko i na niebiesko!

Kolorowanka w Ameryce wychodzi 15-ego sierpnia z okazji urodzin Percy'ego, które w sumie są 18-ego sierpnia, ale Rick powiedział, że z tajemniczego powodu premiery (w Ameryce) są zawsze we wtorki, a to jest najbliższy wtorek. Poniżej znajdziecie moje tłumaczenie opisu (które również już wcześniej udostępniałam) oraz sneak preview prosto z bloga autora ponad stu ilustracji do tej kolorowanki!

Data premiery: 17 sierpnia 2017 r.

OPIS: Niezależnie od tego, czy jesteś fanem Percy’ego Jacksona, interesujesz się grecką mitologią czy też szukasz relaksującej rozrywki, dzięki swoim zdolnościom artystycznym możesz dodać życia herosom, bogom i potworom. W tej książce znajdziesz ponad sto obrazków do kolorowania. Ubarw świat syna Posejdona wędrującego z Manhattanu do Obozu Herosów, z Podziemia na górę Olimp. A po drodze przeżyj jeszcze raz przygody opisane w Złodzieju pioruna, wykańczając portrety ulubionych bohaterów, ubarwiając dramatyczne sceny, ozdabiając domki i poznając tajemnicze symbole i wzory. Spisz się dobrze, ponieważ obserwować cię będą sami Olimpijczycy! 

Wszystkie ilustracje pochodzą z bloga Keith'a Robinsona.

➸ ➸ 

Magnus Chase nadchodzi. A właściwie... nadpływa!
UWAGA! W opisie spoilery z poprzednich dwóch tomów.

OPIS (moje tłumaczenie): Magnus Chase - nie tak dawno bezdomny nastolatek - jest teraz mieszkańcem Hotelu Walhalla oraz jednym z wojowników Odyna. Jako syn Freja, boga lata, płodności i zdrowia, Magnus nie ma wrodzonego talentu do walki, ma jednak silnych oraz niezawodnych przyjaciół, czyli elfa Hearthstone'a, krasnoluda Blitzena oraz walkirię Samirah. Razem dokonali już wielkich czynów, jak pokonanie wilków Fenrira oraz wygraną walkę z gigantami o młot Thora, Mjölnir. Teraz Magnus i jego przyjaciele muszą pożeglować do najdalszych granic Jötunnheimu oraz Niflheimu w pogoni za największym zagrożeniem dla Asgardu. Uda im się zwyciężyć podczas tej niebezpiecznej podróży, czy może Ragnarök czai się tuż za horyzontem?

Amerykańską premierę zapowiedziano na 3-ego października 2017 r. Jest to ostatni tom trylogii. Według mnie okładka "Statku umarłych" jest najlepsza w tej serii :)

➸ ➸ 

Labirynt zapłonie! Co znów nabroił Apollo?
UWAGA! W opisie spoilery z "Mrocznej przepowiedni"!

OPIS (moje tłumaczenie): Nie tak dawno temu, chwalebny bóg Apollo, został zesłany za karę na ziemię przez Zeusa. Teraz jest niezdarnym, ludzkim nastolatkiem o imieniu Lester Papadopoulus. Aby odzyskać swoje miejsce na Olimpie, Lester musi odnaleźć i uwolnić pięć wyroczni, które zostały przejęte przez mroczne siły. Jednak ma dokonać niemożliwego bez swoich boskich mocy oraz będąc zobowiązanym do służenia drażniąco młodej córce Demeter, Meg. Wielkie dzięki tato!

Z pomocą przyjaciół herosów, Lester zdołał przetrwać dwie pierwsze misje, jedną w Obozie Herosów, a drugą w Indianapolis, gdzie Meg otrzymała mroczną przepowiednię. Słowa, które wydobyły się z niej na Tronie Pamięci ujawniły, że złowieszczy triumwirat rzymskich cesarzy planuje zaatakować Obóz Jupiter. Podczas, gdy Leo pognał na grzbiecie swojego smoka Festusa, aby ostrzec rzymski obóz, Lester i Meg muszą wkroczyć do labiryntu i odszukać trzeciego cesarza - oraz wyrocznię, która mówi wyłącznie zagadkami - gdzieś w południowej Ameryce. Jest jednak iskierka nadziei w pełnej mroku przepowiedni. "The cloven guide alone the way does know." (Dosłownie "Kopytny przewodnik zna drogę"; nie rzucam się na tłumaczenie elżbietańskich sonetów). Będą mieli za towarzysza satyra, a Meg wie dokładnie do kogo się zwrócić...

Jak widać na zapowiedzi okładki, amerykańska premiera wyznaczona jest na 1-ego maja 2018 roku. Apollo i Meg wkroczą do Labiryntu w towarzystwie dobrze nam znanego bohatera... A tytuł książki to (najprawdopodobniej) "Labirynt w ogniu" (dosłowne tłumaczenie to "Płonący labirynt").
Właśnie odkryłam, że na stronie Ricka Riordana jest cudowny dodatek, który pokazuje, gdzie dzieje się akcja kolejnych książek! I jest tak przy wszystkich jego mitologicznych seriach! Apollo podróżuje z Nowego Jorku, przez Indianapolis do SPOILER południowej Kalifornii! How cool is that?

PS. Siedem to święta liczba Apollina. Chyba nie bez powodu jest tyle o nim w siódmych newsach ze świata Percy'ego Jacksona!

➸ ➸ 
Wydawnictwo Galeria Książki poinformowało na swoim Facebooku, że znajdziecie teraz w darmowym magazynie Empiku wywiad z Rickiem Riordanem! Koniecznie muszę zdobyć swój egzemplarz :) 
Z Facebooka wydawnictwa Galeria Książki.
➸ ➸ 
Na stronie Ricka pojawił się wpis z okazji Dnia Matki o jego żonie Becky. Jest pełen zdjęć i opowiada historię ich związku. Jest niesamowity i naprawdę warto go przeczytać. 

➸ ➸ 
Koniecznie sprawdźcie uaktualnioną wersję posta „W jakiej kolejności czytać książki Ricka Riordana?”. A  już w lipcu super przedpremierowo o „Tajnych aktach Obozu Herosów”.

Sophie di Angelo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo