"Fałszywa nuta" Gordon Korman

Tytuł oryginału: The 39 Clues: One false note
Seria: 39 wskazówek
Tom: 2
Liczba stron: 191
Wydawnictwo: Initium

"Fałszywa nuta" to drugi tom z serii "39 wskazówek". Lektury tej książki nie mogłam sobie odpuścić, ponieważ lubię kończyć, to co zaczęłam, a do tego dzięki tej książeczce można brać udział w szukaniu owych 39 wskazówek online, co bardzo chętnie robię! Chociaż seria jest dla młodszych czytelników, to zagadki nie są już takie proste i trzeba się trochę nagłowić. ;) Myślicie, że udałoby się Wam odnaleźć wszystkie rozsiane po świecie wskazówki, gdybyście byli ścigani przez swoich niebezpiecznych krewnych?

Trwa pościg za 39 wskazówkami chroniącymi dostępu do niewyobrażalnej potęgi. Czternastoletnia Amy Cahill i jej młodszy brat Dan - ku własnemu zdziwieniu - wysuwają się na prowadzenie. Poszukiwania prowadzą ich do Wiednia, a kluczem do odnalezienia kolejnej wskazówki ma być zdobyty przez rodzeństwo fragment zakodowanych nut utworu Mozarta. Śledzeni przez żądnych władzy krewnych, Amy i Dan nie są pewni, czy zbliżają się do zwycięstwa, czy raczej do śmiertelnej pułapki.

Drugi tom serii napisany jest przez innego autora, jednak różnica w stylu powieści nie jest kolosalna. Nadal jest to przyjemna i wciągająca historia, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji oraz oczywiście zagadek, które zostały naprawdę świetnie obmyślone. Chociaż do wskazówki prowadzi wiele dróg, to jednak odgadnięcie choć jednej z nich jest sporym wyzwaniem nie tylko dla bohaterów, ale również dla czytelnika.

W "Fałszywej nucie" jeszcze lepiej możemy poznać dwójkę rodzeństwa oraz ich niebanalną opiekunkę. Cała trójka przeżywa niesamowite, choć niebezpieczne przygody ścigając się z czasem oraz podróżując po całej Europie. Kto by pomyślał, że ma się w rodzinie aż tyle osób, które pragną Cię niecnie wykorzystać, a niektórzy nie powstrzymają się przed podrzuceniem Ci podsłuchu?

"Fałszywa nuta" spodobała mi się jeszcze bardziej niż pierwszy tom, ponieważ była odrobinkę bardziej realistyczna oraz książka posiada świetne zakończenie! Pomysł na serię jest całkowicie niebanalny, gdyż poza lekturą angażuje czytelnika, do tego, aby sam zmierzył się z  39 wskazówkami! Spróbujecie swojej sił w rozgrywce?

Ogólna ocena: 8/10.


Seria "39 wskazówek"
1. "Labirynt Kości" Rick Riordan RECENZJA
2. "Fałszywa nuta" Gordon Korman
3. "Złodziej miecza" Peter Lerangis
4. "Beyond the Grave" Jude Watson
5. "The Black Circle" Patrick Carman
6. "In Too Deep" Jude Watson
7. "The Viper's Nest" Peter Lerangis
8. "The Emperor's Code" Gordon Korman
9. "Storm Warning"Linda Sue Park
10. "Into The Gauntlet" Margaret Peterson Haddix

Sophie di Angelo

18 komentarzy:

 1. wciąż nie mam ani jednej książki, kiedy ja je wreszcie dorwę?!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze byłam ciekawa tej serii, bo jej okładki wcale nie wyglądają jak okładki powieści, a bardziej jakiejś książki popularnonaukowej. Teraz widzę, że to wprawdzie literatura dla nastolatków, ale warto się z nią zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam jeszcze o tej serii i na pewno w najbliższym czasie się z nią nie zapoznam, bo tyle książek już czeka u mnie na swoją kolej..

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bardzo chętnie spróbuję sił :D Mam nadzieję, że będę mieć okazję do przeczytania tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś nie za bardzo przekonuje mnie ta książka, więc chyba na razie podziękuję. :3

  OdpowiedzUsuń
 6. jeszcze 7 tomów przed Tobą! :3

  OdpowiedzUsuń
 7. Łooo ale tomów! Ja jednak tym razem sobie daruję ;) Książka jakoś do mnie nie przemawia :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Raczej dobie odpuszczę, jakoś do mnie ta seria nie przemawia :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja koleżanka się w tym zaczytuję. Mnie to już tak nie porywa, nie mam już ochoty tego czytać.

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Na półce mam stać pierwszy tom, który cały czas czeka na przeczytanie ;]

  OdpowiedzUsuń
 11. O kurka, 10 tomów! Chyba podziękuję :P

  OdpowiedzUsuń
 12. Przekonałaś mnie. Ilość tomów trochę odstrasza, ale czego się nie robi dla dobrych serii. ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hohohoh, cieszę się. :D Fajnie jest się pogłowić. ;3

   Usuń
 13. Mam zamiar niedługo się za nią zabrać. Jestem ciekawa w jakim kierunku rozwinie się historia, którą rozpoczął zupełnie inny autor :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Ilość tomów nieco niekorzystnie wpływa na moje nastawienie, ale jeżeli dalsze tomy utrzymają poziom jestem skłonna zaryzykować ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. 1 Tom tej ksiązki jest bardzo fajny przedemną jeszcze 9 Tomów ale 1 Tom mnie bardzo zachęcił przeczytałam 1 tom w przeciagu niecałych dwóch dni JEST GENIALNY i ilość tomów mnie nie odstrasza :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja pierwszy tom przeczytałem w 3 godz. (jedna z lepszych książek jakie czytałem)

   Usuń

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo