Poznaj twórczość Ricka Riordana w rok!Słyszeliście o Percym Jacksonie? Jeżeli nazwisko Riordan jeszcze nie obiło Wam się o uszy, to jest on "ojcem" tej uwielbianej przez miliony postaci literackiej. Przygoda czytelników z Percym rozpoczęła się w 2005 roku (w Polsce w 2009 roku) i trwa do dzisiaj! Trzy serie, dwanaście książek, kilkanaście opowiadań, dwa filmy oraz parę dodatków póżniej jesteśmy tutaj! Brzmi przytłaczająco? Można to bez problemu oraz na spokojnie ogarnąć w ciągu jednego roku i wreszcie dowiedzieć się, o co w tym wszystkim chodzi!

Rick Riordan najbardziej znany jest ze swoich książek o mitologii greckiej, więc to na tych książkach skupimy się w ciągu drugiego już roku z Percym Jacksonem. Więc jeżeli nie było możliwości zacząć w 2017, to spróbuj w 2018! Jest to również doskonała okazja dla osób, które zawsze chciały na spokojnie odświeżyć sobie serie lub powrócić do jej czytania.

Poznaj twórczość Ricka Riordana przed premierą kolejnego tomu w serii "Apollo i boskie próby"! Jedna genialna książka w miesiącu, tak niewiele i tak wiele!Plan

Kwiecień
Złodziej pioruna
Opowiadanie: "Percy Jackson skradziony rydwan"

Maj
Morze potworów
Opowiadanie: "Percy Jackson i spiżowy smok"

Czerwiec
Klątwa tytana

Lipiec
Bitwa w labiryncie
Opowiadanie: "Percy Jackson i miecz Hadesa"
Dodatek: Archiwum Herosów

Sierpień
Ostatni olimpijczyk
Opowiadania: "Pamiętnik Luke'a Castellana"
"Percy Jackson i laska Hermesa" 
Dodatek: Przewodnik po świecie hersoów

Wrzesień
Zagubiony heros
Opowiadanie: "Leo Valdez i pościg za Bufordem"

Październik
Syn Neptuna
Dodatek: Pamiętniki półbogów

Listopad
Znak Ateny

Grudzień
Dom Hadesa

Styczeń
Krew Olimpu
Opowiadania: "Syn Sobka"
"Berło Serapisa"
"Korona Ptolemeusza"

Luty
Ukryta wyrocznia
Dodatek: Tajne akta Obozu Herosów

Marzec
Mroczna przepowiednia

Kwiecień
Płonący labirynt

Maj
Apollo i boskie próby. Tom 4

***


Na blogu znajdziecie recenzje z częściami spoilerowymi, streszczenia, rankingi oraz inne wpisy dotyczące książek Ricka Riordana, jak np. newsy informujące, co nowego dzieje się na świecie w związku z twórczością autora. Wiedzieliście, że powstał musical na podstawie "Złodzieja pioruna"? Wkrótce pojawi się o nim specjalny wpis. Zaglądajcie na bloga, ponieważ zamierzam i w tym roku towarzyszyć Wam w czytaniu z dodatkowymi wpisami!

Sophie di Angelo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz! Do zobaczenia przy kolejnym poście!
Xoxo